Alanı Küçük Konforu Büyük: Tekli Koltuklar

Neredeyse her koltuk takımının içeriğinde yer verilen tekli koltuk modelleri, evlerimizde bireysel oturma alanı yaratmamızı sağlıyor. Bazen salonda kimselere kaptırmak istemediğimiz özel bir yer, bazen sınırları zorlayıp uzanabildiğimiz ama oldukça rahat ettiğimiz bir parça. Sadece salonda değil, geniş yatak odalarında ve antrelerde de tekli koltuklara yer verenlerin sayısı bir hayli fazla. Aslında tekli koltukların modası evleri aşmış durumda. Artık kafelerde sık sık karşımıza çıkıyor. Hatta ofislerde misafir ağırlanan konforlu alanlara dahil ediliyor.

Modern modellerden klasik tekli modellere kadar pek çok tarzda karşımıza çıkan bu ürünü dilerseniz koltuk takımınıza dahil edebilir, dilerseniz oda dekorasyonunun bir yıldızı haline getirebilir veya ofisinizde misafir ağırlayacağınız konforlu bir alan yaratabilirsiniz.

Engince Mobilya tekli koltuk lila

Modellerde Sayısız Seçenek!

Evlerin en gözde mobilyaları arasındaki tekli koltuklar, sayısız alternatife sahip. Country, chesher, spor, klasik başta olmak üzere genellikle her mobilya tarzına uygun tasarımlar var. Gelenekleri bozan tasarımlarıyla evlere ayrı bir ambiyans katan tekli koltuk modellerinin sayısı da bir hayli fazla. Her tekli koltuk birbirinden keskin hatlarla ayrılıyor. Evlerde kullanılan modern tekli koltuk modelleri, boyut ve tarz olarak evdeki mobilyalarla uyum sağlıyor. Son yıllarda fonksiyonel özellikleriyle de konforu iki katına çıkarıyor. Artık sadece oturulan bir alan değil, aynı zamanda ayaklarınızı uzatacağınız dinlendiren bir köşe haline de geliyor. Daha aykırı ve daha salaş tekli koltuk modelleri de en çok tercih edilenler arasında. Standart tekli koltukların boyutundan biraz daha geniş ve küçüktürler ancak asla konfordan ödün vermezler. Odalarında farklı tasarım görmek isteyenlere hitap ederler. Spor tekli koltuklar ise rahatlığı ön plana çıkaranların ilk tercihidir.

Tekli koltuklarda kollu ve kolsuz seçenekler bulunuyor. Mobilya takımlarında kollu tekli koltuklar tercih edilirken, tasarım koltuk isteyenler ise tercihini kolsuz tekli koltuklardan yana kullanıyor. Sınırları zorlayan ve farklılık yaratan tekli koltuk modelleri arasında armut formunda ve puf görünümlü olanlar da var.

Engince Mobilya tekli koltuk turuncu

Tekli Koltuk Rengine Nasıl Karar Verilir?

Tekli koltuk renkleri, mobilya modasında görmeye alışkın olduğunuz renkler oluyor. Belli dönemlerde pastel renkler ön plandayken, bazı yıllar daha canlı renkler popüler olabiliyor. Bu kuralları yıkıp alışılmışın dışında renkler tercih edenler de var. Her yıl değişen renk trendleri bu durumu etkileyen önemli bir faktör. 2021 yılında tekli koltuklarda hardal, antrasit ve sıcak kahve tonlarına sıkça yer verildi.

Modeller, genellikle mevcut mobilya takımıyla aynı renkte oluyor. Siz bu kuralı yıkabilir, mobilya takımınızın renkleri aynıysa tekli koltuğunuzda canlı renkler kullanabilirsiniz. Renkli tekli koltuklar, ortamı hareketlendiren minik detaylar haline gelebilir. Odanızda bir okuma köşesi hazırlığı içindeyseniz klasiğin dışında, daha yenilikçi bir tercihte bulunabilirsiniz. Renginde ise klasiğin dışına çıkıp, canlı renklerin eşlik ettiği desenli kumaşlarıyla farklı bir oturma alanına sahip olabilirsiniz.

Tekli koltuk modellerinde vintage esintilerin kullanıldığı desenler daha çok bohem tarz sevenlere hitap ediyor. Eski dokular, geometrik çizgiler ve birçok rengin aynı anda kullanıldığı kumaşları üzerinde taşıyan tekli koltuk modelleri, tasarım açısından fazlasıyla benzersiz.

Tekli Koltuk Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Klasik, country, vintage ve spor gibi pek çok tasarım bulunduğu olduğu için tekli koltuk fiyatlarında değişiklik oluyor.Fiyatları etkileyen ilk durumlardan biri sahip olduğu tasarım. Tekli koltuk fiyatlarını en çok etkileyen bir diğer faktör ise üretim malzemeleridir. Daha sağlam ve kaliteli malzemelerle üretilen koltuklar, fiyat açısından da diğerlerine göre daha maliyetli. Minderlerin, kumaşların özellikleri ve fonksiyonel detayları da fiyatları oldukça etkilemekte. Kısacası, her bütçeye hitap eden geniş bir yelpazeye sahip. Burada önemli olan bütçenizin çok üzerine çıkmadan istediğiniz modeli bulmak. Fiyat araştırmasına şimdiden başlayabilirsiniz.

Engince Mobilya tekli koltuk metal ayaklı

Tekli Koltuklarda Daha Fazla Seçenek!

Engince’de tekli koltuk modellerinde sayısız seçenek bulunuyor. Tekli koltuklarda kaliteli malzemeler şık tasarımlarla birleşiyor ve sizlere sunuluyor. Koltuklarda kolay silinebilir kumaşlar ön planda ve kullanımı oldukça rahat. Bazı kumaşlarda farklı renk tercihi yapma şansınız da var. Fiyatları karşılaştırarak bütçenize uygun koltukları karşılaştırıp, klasik ve modern çizgilerin birlikte harmanlandığı pek çok tekli koltuk modellerine Engince Mobilya farkıyla sahip olabilirsiniz.

Yandex.Metrica