Banyo Temizliği ve Düzeni

Banyo düzeni nasıl olmalıdır?

Dekorasyonda özellikle de banyo temizliği ve düzeni konusunda aklınıza hemen büyük tadilatlı işlemler, uzun ve yorucu tadilatlar gelmesin. Çünkü, son derece küçük dokunuşlarla banyolarınızı hem çok şık, hem çok temiz, hem de son derece düzenli hale sokabilirsiniz.

Banyo Temizliği ve Düzeni

Öncelikle banyo düzeni nasıl olmalıdır konusu ile başlayalım. Banyo özellikle fazlalıkların muhafaza edildiği bir yer olarak asla görülmemeli. Banyonuzda ortalıkta fazla eşyalar kol gezmemeli. Çünkü, fazla ve gereksiz eşyalar ortamı karmaşık ve dağınık bir havaya sokar.

Banyo düzeni nasıl olmalıdır

Bu nedenle kesinlikle banyonuzda yeterli yeriniz varsa şık bir banyo dolabı almalı ve onu en güzel şekilde yereleştirmelisiniz.

Banyonuzda çiçekler kullanın

Canlı çiçek karanlık ve nemli bir ortam olduğu için banyonuzda yaşayamayabilir. Onun yerine tıpkı canlı çiçekler kadar gerçekçi olan ve rengarenk olan yapay çiçeklerden tercih edin. Hatta bu çiçeklerin kokulu olanları var. Mümkünse kokulu olanları alın, banyonuz mis gibi koksun. Kokululardan bulamazsanız da kendiniz çiçeğe hoş kokular sıkabilirsiniz. Bu banyonuzun hem görsel anlamda havasını olumlu yönde değiştirecektir, hem de mis gibi kokmasını sağlayacaktır.

banyo dekorasyonu örnekleri

Banyo havlu düzeni

Banyolarda belki de en önemli detay banyo havlu düzenidir. Eğer banyonuzda bir yeriniz varsa küçük bir kabin ya da dolap yaptırıp bunun içinde rulo halde sardığınız havlularınızı yerleştirin. Banyonuzda bir kaç tane rulo havlu aynı zamanda evinize gelen misafirinizin de rahat etmesini sağlayacaktır. Ayrıca çok zengin ve çok şık bir hava da yaratacaktır.

banyo havlu dolabı

Banyo güzelleştiren dekorasyon ürünleri

Banyonuzu güzelleştirecek her türlü dekorasyon malzemesinden faydalanın. Bizim önerimiz ise tüm banyo dekorasyon mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz banyo tepsilerinden almanız. Bu tepsilerin içinde bir kaç tane minik rulo havlu, şık sabunluklar ya farklı banyo malzemeleri vardır.

banyo havlu tepsisi

Havlu alırken hem göze hem ele

Havlu aslında bir banyonun en değerli eşyasıdır. Öyle almış olmak için havlu asla almayın. Öncelikle havlunuzun yumuşacık olduğundan emin olun. Sert ve eskimiş havluları asla kullanmayın ve misafiriniz olduğu gün asla banyonuzda bulundurmayın. Bu nedenle son derece şık ve yumuşacık havlular satın alın. Para verdiğinize değecektir bundan emin olabilirsiniz.

Banyo havlu düzeni

Belli zamanlarda koku sıkan aletler

Özellikle banyolarda bu tarz aletler çok işe yarar. Banyonun havasını sürekli değiştirir. Belli zamanlarda yaptığı için de havanın kötü kokması için fırsat vermez. Mis gibi kokan bir banyo istiyorsanız bu tarz parfüm sıkan aşletlerden banyonuzun bir kenarına illa ki yerleştirin.