Çocuk Odaları İçin Halı Modelleri

Kız çocuk odaları için halı modelleri

Halı bir odanın en önemli ayrıntılarından biridir. Ancak çocuk odalarında halıların önemi ayrı bir artar. Kız çocuk odaları için halı modelleri arayışındaysanız size önerimiz renkli halılar olacaktır. Genelde kız çocuk odaları için tercih edilen halı grupları daha çok kızların renkli dünyalarına yakışır tarzda olan rengarenk halı modelleri oluyor. Bunları özel disney karakterleri takip ediyor. İçlerinde elbette en çok disney prensesleri ve elsa ile annah desenli halılar tercih ediliyor.

Çocuk Odaları İçin Halı Modelleri

Fazla desenli olmasını istemiyorsanız da tercihiniz sade veya tek renk halı modelleri olabilir. Yaşı kaç olursa olsun çocuk odaları için halı modelleri  canlı renklerden oluşmalıdır. Bunlar mor, lila ve pembedir. Bu renklerden oluşan canlı renk halılar kız çocuklarının odalarına daha çok uygundur. Üzerinde müzikli desenleri olan ya da şehir temalı halılar da yaşça biraz daha büyük kız odaları için çok idealdirler.

renkli çocuk odası halı modeli

Erkek çocuk odaları için halı modelleri

Kız çocukları nasıl ki pembeleri ve morları seviyorsa erkek çocukları da o kadar renklere karşı duyarsızdırlar. Pembe olmasın yeter modundadır genelde erkek çocukları. Ancak erkek çocuklarının genelde ortak özellikleri renklerden çok şekillerle ilgilenirler. Yani erkek çocuk odaları için halı modelleri araştırırken sevdikleri bir futbolcunun resimleri, ya da tuttukları takımlarının renk ve desenleri tercih ederseniz bu onları ciddi anlamda mutlu edecektir. Daha küçük erkek çocukları için ise sevdikleri çizgi film karakterlerinden oluşan halılar onları çok mutlu edecektir. Tahmin edeceğiniz üzere erkek çocuk odalarında kullanılan renkler genelde mavi, yeşil, sarı, lacivert gibi koyu ama eğlenceli renklerdir.

Yorum Yazın

You must be logged in to post a comment.