Doğru Mutfak Masası Seçimi Nasıl Yapılır?

Günümüze mutfakta başlayıp vaktimizin çoğunu da orada geçiriyorsak, mutfak masası da evimizin en çok kullanılan eşyası haline geliyor. Bu nedenle en kullanışlı ve fonksiyonel modeli seçmek önemli. Enza Home’un birbirinden sade ve şık tasarımlarıyla göze çarpan mutfak masası modelleri, işlevsel özellikleriyle evinizin dekorasyonuna katkıda bulunmaya hazır. Kaliteden ödün vermeden geliştirilen modeller, mutfağınızın yapısına eşsiz bir hava katıyor. Size ise tarzınıza uygun bir seçim yapmak kalıyor.

enza mutfak masasi1

Mutfak Masası Seçiminizle Mutfağın Estetiğini Artırın

Bir evin toplanma merkezi mutfaksa, mutfak masası da herkesi bir araya getiren en önemli odak noktasıdır. Hem işlevsel hem de estetik durması için mutfağa en uygun mutfak masa takımları içinden doğru seçimi yaparak işe başlayabilirsiniz. Eğer masa alanınız pencere önünde ise otururken dışarıyı izlemek de en büyük hakkınız. Masa koymak için camın önünde yeterli alana sahipseniz yuvarlak bir model seçebilirsiniz. Böylece ortama mutfak dolaplarının keskin köşelerine karşı duran yuvarlak hatlar eklemiş olursunuz. Mutfak masası etrafına yerleşen kişilerin hem etraflarını hem de birbirlerini daha rahat görmelerini sağlarsınız. Eğer masa için ayrılan alan daha darsa seçiminiz dikdörtgen formdan yana olmalı. Masanın bir tarafına bank koyarak alanı daha verimli kullanabilirsiniz. Mutfağınıza giren kişiler her şekilde değişim ve estetiğin konforunu hissedecektir.

Günün Her Saati Faydalanacağınız Bir Alan Yaratın

Mutfak masası sadece yemek yemek için değil, aynı zamanda gün içindeki faaliyetleriniz için de kullanacağınız bir yer. Kullanışlı bir mutfak masa ve sandalye alternatifi bularak misafirlerinizle kahve buluşmaları yapabilir, çocuğunuzla ders çalışabilir veya hobilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm ailenin sabah, öğle ve akşam saatlerinde bir araya gelmesini sağlayan bir alan olduğu da unutulmamalı. İnce uzun bir mutfağınız varsa küçük ama işlevli iki kişilik bir masa da ideal kullanım olanakları sağlayabilir. Yemek hazırlarken üzerine eşya koyabilir veya hızlı atıştırmalıklar için kullanabilirsiniz. Böylece alanı da gereğinden fazla daraltmamış olursunuz. Duvara sabitlenen açılıp kapanır bir masayla da aynı fonksiyonelliği yakalamanız mümkün. Yanına iki küçük metal sandalye koyarak dekoru tamamlayabilirsiniz.

Konforlu Bir Masayla Alana Hareket Katın

Mutfak masa sandalye takımları için ayırdığınız alanın büyüklüğü kadar etrafında neler durduğu da önemli. Sofra hazırlarken rahat hareket edebilmeniz için kenar boşluklarının mesafesine dikkat ederek boyutlara karar vermelisiniz. Mutfak masası almadan önce alanı iyi ölçmeli ve ne şekilde kullanacağınızı belirlemelisiniz. Dengeli ve uyumlu bir duruş için masanın şekli ve sandalye sayısı belirleyici faktörlerden. Sandalyelere rahatça oturabilmelisiniz. Konforlu bir mekan yaratmanın ilk şartı doğru büyüklüğe karar vermek. Göz alıcı bir mutfak yaratmak için ergonomik özellikler taşıyan bir mutfak masası seçmelisiniz. Mekanın genel dekoratif çizgisine uygun bir seçimle yaşam tarzınızla örtüşen ve ilham veren bir mutfak alanı oluşturabilirsiniz.

enza mutfak masasi 2

Bakımı Kolay ve Kullanışlı Bir Tercih Yapın

Şık bir mutfak takımı oluşturmak için mutfak sandalyesi seçimi yaparken döşemeli olanları tercih edebilirsiniz. Üzerine bir içecek döküldüğünde kolay silinebilen bir kumaş olmalı. Mutfak masası için de aynı durum söz konusu. Yani yemek yenilen bir alan olduğu için temizlik ve bakım kolaylığına göre bir seçim yapmalısınız. Doğru malzeme ve doku burada öne çıkıyor. Ahşap, cam ya da metal bir mutfak masası alabilirsiniz. Sağlam ve bakımı kolay bir masa yıllarca mutfağınızın başköşesindeki yerini koruyabilir. Modern tasarımlarıyla mutfağınıza şıklık katacak mutfak masası ve sandalyeleri için Enza Home’un fonksiyonel nitelikleriyle öne çıkan modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Yandex.Metrica