Duvar Dekorasyonu Örnekleri

Duvar dekorasyonu çerçeve

Son günlerde özellikle duvar dekorasyonu örnekleri çok popüler oldu. Çünkü artık bomboş duran duvarlar yerine ya farklı tasarım duvar kaplamaları ile süslenmiş duvarlar, ya duvar kaplamaları ile kaplanmış duvarlar, ya da çerçevelerle dekore edilmiş duvarlar çok trend.

Duvar Dekorasyonu Örnekleri

Duvar dekorasyonu taş

Eğer tercihiniz duvar dekorasyonu taş modellerinden yanaysa bilmeniz gerekir ki bir kaç sezondur duvarlarda uygulanan taş kaplamalar çok trend. Önceleri taş görünümlü duvar kağıtları kullanılırken şimdi artık gelişen teknoloji ile duvarlara istediğiniz desen ve renklerde gerçek taşlarla kaplama yapılıyor ve emin olun muhteşem bir görüntü yaratıyor. Elbette taş görünümlü kağıtlara oranla maliyet biraz daha artıyor ve işçilik çok daha zorlaşıyor, fakat eğer daha gerçekçi bir sonuç arıyorsanız taş kaplamaları deneyin derim.

taş duvar kaplama örnekleri

Duvar dekorasyonu taş

Duvar dekorasyonunda çerçevelerle yapılan süslemeler

Bazen anılarımız ve yaşanmışlıklarımız gözümüzün önünde olsun deriz. Bana göre bu tarz dekorasyon en güzeli. Eğer evinizde müsait bir duvarınız varsa ve duvarınız dümdüzse, hemen düz beyaz çerçevelerden alın. Bu çerçevelere ne güzel anınızda çektirdiğiniz fotolarınızı koyun. Genelde bu tür dekorasyon tatil bölümü adı altında yapılıyor. Yani evin en göz önünde olan duvarı seçiliyor ve bu duvar tatil fotolarından oluşan bir albüme dönüştürülerek tatil köşemiz adı veriliyor. Duvarın alt kısmına da bir sehpa alınıyor ve bu sehpaya  da tatilden alınan küçük anı amaçlı eşyalar yerleştiriliyor. Gezen biriyseniz emin olun evinizde bu duvar size mutluluk yaratacaktır.

Eğer çok fazla tatile çıkamayanlardansanız ya da duvarda tatil fotolarının yanında başka fotolar da paylaşmak istiyorsanız bu da çok güzel bir görüntü oluyor. Varsa çocuklarınızın, evcil hayvanlarınızın ya da kendinizin en güzel anınızda çekildiğiniz fotolarınızı paylaştığınız bir duvar albümü. Duvar dekorasyonu çerçeve denilince genelde bu tarz bir dekorasyon tercih ediliyor.

Duvar dekorasyonu çerçeve

farklı tasarım duvar dekorasyonları

Kağıt duvar dekorasyonları

Kağıt aslında duvar dekorasyonları içinde en basiti ve en maliyeti az olan seçim oluyor. İlk çıktığında açıkçası kalitesi oldukça düşüktü ve yakından bakıldığında kötü bir görüntü yaratıyordu. Bunun yanında malzemesi kötü olan bazı kağıtlar güneş görünce solabiliyor ve hemen yırtılabiliyordu. Ancak günümüzde çok daha kaliteli malzemelerden yapılan duvar kağıtları var. Tercihiniz malzeme olarak daha kaliteli ve rengi solmayacak cinsten olursa daha uzun ömürlü olur.

Kağıt duvar dekorasyonları