Duvar Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Son günlerde ev dekorasyonunda duvar kağıtları inanılmaz trend. Peki duvar kağıdı alırken nelere dikkat etmeli? biliyor musunuz? Öncelikle duvar kağıtları bulundukları ortamda çok daha sıcak ve çok daha şık bir hava yaratır. Evinizin tamamını duvar kağıdı ile kaplayabileceğiniz gibi sadece belli bir odanızı ya da sadece belli bir duvarınızı da duvar kağıdı ile kaplatabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Gelelim duvar kağıdı seçerken dikkat edileceklere. Eğer sık sık ev dekorasyonu değişikliği yapanlardan ve çabuk sıkılanlardansanız kolay çıkabilen yani arkası elyaj olan duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.

Eğer çocuk odasını kaplatmayı düşünüyorsanız hayvan, doğa ve deniz temalı duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Bu arada disney karakterlerinin de duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edeceğiniz husus nefes alabilen duvar kağıtlarını tercih etmeniz gerekir. Yani vinil duvar kağıtlarından mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Artık banyo ve mutfaklarda da duvar kağıdı kullanmak son derece trend. Ancak eğer banyo ve mutfak gibi nemli alanlarda duvar kağıdı kullanacaksanız tercihiniz suya, neme dayanıklı kağıtlardan yana olmalıdır. Ayrıca silinebilir modellerden olup olmadığından da emin olun.

Bu sezon salonlar için tuğla ve taş desenli duvar kağıtları oldukça trend. Bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Güneş alan odalarda duvar kağıdı seçerken kahverengi ve mavi tonlarını, karanlık odanızda ise sarı, turuncu, pembe gibi yumuşak ve tatlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Yorum Yazın

You must be logged in to post a comment.