Düzenli ve En güzel Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Banyolarımız ev dekorasyonu içinde ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenle düzenli ve en güzel banyo dekorasyonu örnekleri dünyaca ünlü tasarım dergilerinde ve mimarların fikirlerini anlattıkları özel bildirilerde inceledik ve sonuçları burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Aslında bu önerileri doğru orantıda yaptığınızda ortaya gerçekten mucizevi bir şekilde tarz sahibi ve kesinlikle derli toplu banyolar çıkıyor.

duzenli-ve-en-guzel-banyo-dekorasyonu-ornekleri

Bazen banyo dekorasyonunda hepimiz aynı hataya düşeriz. Banyomuz daha şık, daha sıcak ve daha trend görünsün diye belli süslemelere gideriz. Ama yapılan bazı basit ve küçük hatalar banyomuzun çok daha karmaşık, küçük ve kötü görünmesine neden olur. Bu hataları yapmamak adına doğru banyo dekorasyonunu doğru şekilde uygulamak en altın kuraldır aslında. Bu nedenle derli doplu banyo dekorasyonu örneklerinde banyoları güzel, ferah gsötermek adına küçük detaylar vardır. İşte bu detayları burada sizlerle en ince ayrıntısına kadar paylaşacağız.

Banyosunu dekore ettirmek isteyenler genelde şu soruyu sorarlar banyo dekorasyonu nasıl olmalı? Evet zor bir süreç gibi görünse de banyo dekorasyonu aslında en kolay ve en keyifli dekorasyon şeklidir. Sadece bu dekorasyonu yaparken bazı küçük detaylar ve bazı nüanslar vardır ki bunlara eğer uyarsanız ve gereksiz dağınıklıktan da uzak kalırsanız banyonuz istediğiniz şekilde hem derli toplu, hem olduğundan .çok daha geniş hem de kesinlikle trend görünecektir.

En altın kural banyonuzda kesinlikle gereksiz eşyaya asla yer vermeyin. Unutmayın banyolar bir depolama alanı değildir. Bu nedenle düzenli olmaya özen gösterin. Gelelim derli toplu, düzenli bir banyo dekorasyonu için uygulayabileceğiniz küçük detaylara.

Banyonuza arada sırada kokulu taze çiçekler alın

Çiçekler hangi ortamı güzelleştirmezler ki. Kokusu ile görüntüsü ile her zaman bulundukları ortamı hem görsel hem de kokusal anlamda değiştirirler. Ancak banyo nemli ve karanlık bir ortam olduğu için bundan rahatsız olmayacak çiçek türlerini tercih edebilirsiniz.

derli-doplu-banyo-dekorasyonu-ornekleri

Banyo havlularınızı rulo yaparak kullanın

Uzmanlar genelde banyolarda kullanılan havlulukların banyolara gereksiz bir karmaşa yarattığını belirtiyorlar. Bu nedenle minik havlulardan bir kaç tane alın ve şık bir banyo tabağı edinin. Tabağın içinde küçük küçük havlularınızı rulu yaparak koyun. Zaten bu durum banyo dekorasyonunda son günlerde çok trend.

banyo-icin-havluluk

Banyonuzda gereksiz eşyaları göz önünde tutmayın

Banyo evin en temiz olması gereken yeridir. Evinize gelen misafirleriniz banyonuzda göreceği en ufak bir gözü rahatsız eden detaydan son derece rahatsız olabilir ve siz evinizi ne kadar şık ve temiz dekore ederseniz edin, banyonuzdaki o kötü detay nedeni ile düşüncesi son derece kötü olacaktır. Bu nedenle banyonuzun kesinlikle temiz görünmesine özen gösterin. Bunu nasıl yaparsınız? Banyonuzda ortalıkta gereksiz temizlik ve hijyen ürünlerinizi sergilemeyin. Tarak, törpü, tırnak makası gibi kişisel temizlik eşyalarınız bir çekmecede olmalı ve kesinlikle göz önünde olmamalı.

banyo-dekorasyonu-nasil-olmali

Kullanmadığınız havlularınızı muhafaza ederken sabun kullanın

Mis kokulu sabunlar alın. Havlu çekmecenize bu sabunları doldurun. Mis gibi sabun kokan bir havlu evinize gelen insana kesinlikle çok iyi duygular uyandıracaktır. Sizin için de aynı durum geçerlidir. Her havlu değiştirdiğinizde yeni havlunuz mis gibi kokacaktır.

banyo-dekorasyonu-ornekleri

Gereksiz dağınıklıktan kaçının

Banyonuzda gereksiz eşya barındırmayın. Bu karmaşık ve dar bir banyo görüntüsüne neden olur. Hem sizi yorar hem de evinize gelen misafirinizin sizin hakkında dağınık yorumları yapmasına neden olur. Yalın ama çok şık bir banyo dekorasyonu sağlayın.