En Yeni Salon Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonunda özellikle salon dekorasyonu oldukça risklidir. En yeni salon dekorasyonu örneklerini incelemek ve sezonun trend modellerini incelemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Salon dekorasyonu evin aslında en önemli bölümüdür. Bu nedenle de bu odayı dekore ederken ayrı bir özen ve titizlik gerekir. Salon dekorasyonunda her mobilyanın birbiri ile uyumu kesinlikle yerinde olmalıdır.

En Yeni Salon Dekorasyonu Örnekleri

Gelelim salon dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna. Salon dekorasyonu yaparken ilk dikkat etmeniz gereken detay salonunuzun büyüklüğüdür. Eğer küçük bir salonunuz varsa daha titizlikle döşemeniz gerekir salonunuzu. Mümkün olduğunca büyük gösterebilecek geniş ve ferah döşemek gerekir odayı. Ancak büyük bir salonunuz varsa da, nasılsa büyük bir salonum var deyip salonu tıka basa doldurmak da kesinlikle doğru değil. Salon dekorasyonunuzda her zaman derli toplu ve yeterli mobilyalarla aksesuarlar kullanmalısınız.

en güzel salon dekorasyonu örnekleri

Salonunuzun renk bütünlüğü çok önemli. İster küçük olsun, ister büyük olsun evi aydınlık gösteren boya renkleri tercih edilmeli ve salon mümkün olduğunca ferah ve aydınlık tutulmalı. Nedir bu renkler? Gelin evin aydınlık görünmesi için gerekli ipuçlarına. Tercih edeceğiniz renkler tahmin edeceğiniz gibi açık renkler olmalı. Krem, pastel tonları, uçuk mavi tonları bu renkler daha aydınlık bir hava yaratır evde. Eğer duvar kağıdı kullanacaksanız da açık renk olmasına ve abartı desene sahip olmamasında özen gösterin.

en tarz ev dekorasyonu örnekleri

Diğer tercih edeceğiniz renkler fildişi, şampanya ve beyaz da gene ferah ve geniş salonlar oluşturabilmek için doğru renklerdir. Mavi ve yeşil de kesinlikle çok ferah gösteren renklerdir. Aynı zamanda eğer stresli bir hayatınız varsa özellikle yeşil ve mavinin strese iyi geldiği söylenmektedir.

evi aydınlık gösteren boya renkleri

Klasik bir dekorasyona sahipseniz pastel tonlarında bir duvar boyası tercih edebilirsiniz. Kahverengi de gene klasik mobilyalarla çok uyumludur. Pembe ise bulunduğu ortamı ferah gösteren renklerdendir. Salon dekorasyonunda duvarlarınıza ayrıca küçük küçük nişler yaptırabilirsiniz ve bu nişlerin içine güzel aksesuarlar ya da kandiller koyabilirsiniz.

köşe koltuk modeli

salon dekorasyonu nasıl yapılır

Bu sezon özellikle salon dekorasyonlarında renkler çok moda. Farklı renklerden oluşan koltuk takımları çok popüler. Örneğin bir koltuğunuz pembe, bir koltuğunuz gri ya da mavi olabilir. Beyaz deri koltuk takımları her zaman olduğu gibi bu sezonda da oldukça moda.

küçük salon dekorasyonu örnekleri

renkli salon dekorasyonu

Bunun yanında dediğimiz gibi bu sezon canlı renklerin sezonu olacak. Özellikle pembeler, turkuazlar, yeşiller ev dekorasyonunun en trend renkleri arasında gösteriliyor.