Evi Geniş Göstermenin Yolları

Evi geniş gösteren renkler

Ev dekorasyonlarında en büyük sorun küçük evlerdir. Ancak evi geniş göstermenin yolları ise hiç zor değil aslında. Çünkü son günlerde tasarımcılar özellikle küçük alanları daha geniş gösterebilecek küçük hileler ve detaylar olduğunu belirterek bunları bizlerle paylaşıyorlar. Özellikle yüksek tavanlar, aydınlık evler her zaman olduklarından daha da geniş görünürler. Ancak evinizin tavanları yüksek değilse renklerle oynayarak evinizi geniş göstermenin yoluna gidebilirsiniz.

Evi Geniş Göstermenin Yolları

Evinizde tercih edeceğiniz renk bütünlüğü evi geniş gösteren renklerden oluşursa çok daha doğru olacaktır. Tercihiniz açık renkler olmalı. Açık ve güneş ışığını kesinlikle emmeyen renkler çok daha geniş ve ferah bir görüntü yaratacaktır. Duvarlarınızda tercih edeceğiniz renk dediğimiz gibi, güneş ışığını emmeyen renklerden olmalıdır. Bir kaç ton beraber kullanabilirsiniz. Örneğin duvarınızın üst kısmında kullandığınız rengin bir ton açığını ya da bir ton koyusunu duvarınızın alt kısımlarında da kullanabilirsiniz. Bu son derece şık ve ferah bir görüntü yaratacaktır. Koyu renkleri seviyor olabilirsiniz. Ancak maalesef koyu renkler bulundukları ortamı biraz daha dar ve basık gösterebilirler.

Evi aydınlık gösteren renkler

Evi sıcak gösteren renkler

Renklerle ilgili diğer bir detay ise evi sıcak gösteren renkleri tercih edebilirsiniz. Evin sıcak görünmesini sağlayan renkler ise bebek mavisi, beyaz, pastel tonları, çizgili kumaşlar doğru seçim olabilir. Örneğin mavi ve beyazın beraber kullanıldığı dekorasyon çeşitleri son derece sıcak ve ferah bir hava yaratacaktır. Bunun yanında koltuklarınızda da çizgili kumaşlar gene aynı şekilde hem sıcak hem de ferah bir hava yaratacaktır.

evi ferah gösteren dekorasyon örnekleri

Evi aydınlık gösteren renkler

Evinizde aydınlık bir hava istiyorsanız duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Duvar kağıtları evde son derece aydınlık bir hava yaratır. Eğer koyu renklerden çok hoşlanıyor ve koyu renk bir duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız tercihiniz koyu olan ama en azından üzerinde pırıltıları olan modeller olabilir. Bunun yanında kullanacağınız diğer parçalar ise açık tonlarda olursa birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olup evin havasını olumsuz etkiden korur. Evi aydınlık gösteren renkler ise elbetteki gene güneş ışığını emmeyen renklerdir. Bunlar tahmin edeceğiniz gibi açık renklerdir. Sıcak ve açık bir renk tercih ediyorsanız da mavileri deneyebilirsiniz. Pastel tonları da gene aynı şekilde oldukça aydınlık bir hava yaratır.

Evi geniş gösteren renkler

Ayna evleri geniş gösteren bir detaydır

Ayna genelde dar alanları geniş göstermede çok başarılıdır. Derin, ferah ve son derece geniş bir hava yaratır. Özellikle duvarlarınızda kalın çerçeveli olmamak kaydı ile aynaları değerlendirmenizi öneririz.

evi sıcak gösteren dekorasyon örnekleri

Aydınlatmanın ev dekorasyonundaki önemi

Aydınlatma gerçekten ev dekorasyonunda son derece önemli bir detaydır. Ancak kesinlikle doğru aydınlatma modelini tercih etmelisiniz. Özellikle evinizde lambaderler ve köşe lambaları kesinlikle olmalı. Sarkıt avizeyi sürekli kullanmak yerine akşam hava karardığında lambaderleri ve köşe lambaları yakarsanız daha derin bir görüntü yaratırsınız.

Evi sıcak gösteren renkler

ferah ev dekorasyonları

Düzenli olmayı elden bırakmayın

Öncelikle küçük evi olanların fazla mobilya kullanma hakları yoktur. Ortalıkta kullanmadığınız ve hiç bir fonksiyonu olmayan mobilyanız varsa hemen elden çıkarın. Bunun yanında evi çok fazla aksesuara boğmayın. Her zaman düzenli ve tertipli tutmaya çalışın odayı. Fazlalıklarınız varsa da şık ve dekoratif depolama alanları yaptırın.

evleri geniş gösteren dekorasyon örnekleri

Yorum Yazın

You must be logged in to post a comment.