Genç Kız Odası Dekorasyonu

Sizlere bu yazımızda harika bir genç kız odası dekorasyonu tasarlamanız için yardımcı olmaya çalışacağız. Genç kız odası dekorasyonu çok kolay gibi görünse de aslında son derece zor bir dekorasyon şeklidir. Ttizlik ister ve özen ister. Günümüzde özellikle genç kız odaları için birbirinden güzel renkler, mobilyalar ve aydınlatmalar tasarlanmış. Hepsi de birbirinden şık ve birbirinden güzel.

Genç Kız Odası Dekorasyonu

Genç kızlar için odaları son derece önemli. Çünkü zamanlarının büyük bir çoğunluğunu odalarında geçirecekler. Kesinlikle kendilerini çok iyi hissedecekleri ve mutlu olacakları genç odası dekorasyonu fikirlerinden yararlanmak lazım. Odasında kendini iyi hissedebilmesi için o odanın onun zevkine ve yaşam şeklinde sonuna kadar uygun olması gerekir. Bunun için kızınızın odasını dekore edecekseniz tamamen kendi zevkinize göre yapmak yerine odanın sahibinin fikirlerine göre bir tasarım yapmalısınız.

Öncelikle genç odası tasarımlarında bilmeniz gereken odanın hem çocuğun zevkine uygun son derece şık olması hem de kullanışlı olması. Sonrasında kızınız yüksek ihtimalle okul çağında olacağı için okul araç gereçlerini kolayca yerleştirebileceği bir dolap ve rahat ders çalışabileceği bir yer yapmalısınız. Bunun yanında odasında arkadaşlarını ağırlamak isteyecektir. Bu nedenle odasında arkadaşlarını keyifle ağırlayabileceği bir ortamı da olmalı.

Gelelim ilk belirleyeceğiniz detaya. Yani odanın rengine. Öncelikle kızınızın istediği ve sevdiği rengi belirleyip onu renk olarak odada değerlendirebilirsiniz. Kızınız çok uçuk ve olmayacak bir renk istiyorsa onunla hiç tartışmaya girmeyin. Onun istediği rengi odada belli noktalarda kullanmayı deneyebilirsiniz, ya da istediği renkte aksesuarlar kullanabilirsiniz. Yani ana renk sakin bir renk olabilir ve onun istediği rengi belli noktalarda detay olarak kullanabilirsiniz. Odada iki renk kullanmış olursunuz.

En güzel genç kız odası dekorasyon örnekleri

Oda eğer genişse çok şanslısınız. Odayı bir kaç bölüme ayırabilirsiniz. Bir bölümü uyduğu bölüm yani yatağının olduğu bir bölüm. Diğer bir bölüm ise ders çalıştığı, arkadaşlarını ağırladığı oturma bölümü olabilir. Bu bölüme şık ve küçük bir oturma grubu koyabilirsiniz.

genç odası dekorasyonu

Aydınlatma her odada olduğu gibi bu odada da son derece önemli. Baş ucu komodini kesinlikle olmalı ve başucu komodininde şık bir abajur ya da gece lambası olmalı. Tavanda iyi ışık veren sarkıt avizesi olmalı. Mümkün olduğunca açık renkleri kullanırsanız çok daha şık, ferah ve rahatlatıcı olacaktır. En güzel genç kız odası dekorasyon örnekleri için galerimizi inceleyebilirsiniz.