Konsol Nedir, En Güzel Konsol Modelleri

Posted on by

Büfe ve konsol modelleri

Son günlerde konsollar tekrar trend olmaya başladı. Peki konsol nedir, en güzel konsol modelleri nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve en güzel en trend konsol modelleri için yazımızı okumanız yeterli. Bu sezonun konsol trendleri aslında alışık olduğumuz modellere oranla biraz daha farklı.

Konsol Nedir, En Güzel Konsol Modelleri

Klasik konsol modelleri

Bu sezon aslında modern konsol modelleri kadar klasik konsol modelleri de oldukça trend. Her zaman bir çok evde klasikleşmiş olan bu modeller aslında bu sezonda da trend olmaya devam edecek.

Konsollar sadece görsel anlamda dekoratif eşyalar değillerdir. Eğer bir konsolu uzun süre kullanmak istiyorsanız işlevselliğinde de önem vermelisiniz. Yani alacağınız konsolun depolama alanının da bol olmasına özen gösterin. Böylece o konsol sizin için harika bir dolap görevi de görür. Son günlerde zaten büfe ve konsol modelleri arasında depolama alanı son derece geniş modeller göreceksiniz.

Yeterli alanınız varsa kesinlikle konsol kullanmaktan çekinmeyin. Çünkü konsol kesinlikle salon mobilyanızda tamamlayıcı özelliktedir ve oldukça şık bir tamamlayıcıdır. Eğer mevcut mobilyalarınızla alakalı renkler ya da tasarımlar seçerseniz genel havası o odanın son derece şık ve tarz olacaktır.

Genel olarak daha modern konsol modelleri arasında daha çok lake parlak konsollar çok tercih ediliyor. Klasik konsol modelleri arasında ise ahşap konsol modelleri çok daha fazla tercih ediliyor. Ama bu demek değildir modernde ahşap olmaz ya da klasikte lake olmaz. Elbette iki ayrı tip konsol da tasarımına göre modern ya da klasik evlerde tercih edilebilir.

klasik konsol modelleri

Konsol seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Konsol seçimi yaparken kesinlikle ilk uymanız kural alacağınız konsolunuzun kullanacağınız odadaki diğer eşyalarla tam anlamı ile uyum içinde olması. Klasik bir oturma gurubunuz varsa o odaya modern bir konsol elbette olmaz. Bu durumda tercihinizi klasik konsollardan yana yapmalısınız. Modern döşenmiş bir eviniz varsa da tercihiniz modern konsollardan yana olmalı.

büfe ve konsol modelleri en tarz konsol modelleri

Renk seçimi ise gene aynı şekilde diğer mobilyalarınızla uyum içinde olmalı, ya da zıt kutup tasarımı yapabilirsiniz. Yani konsolu bambaşka bir renk seçip zıt kutup dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bunun yanında konsolunuzdan sıkılmamak adına gözünüze çok güzel gelen ve içinize çok sinen bir modeli alın. Ayrıca fazla hantal konsollardan da kesinlikle uzak durun. Bu gereksiz yere odanın daralmasına neden olacaktır.