Modern Mobilya Modelleri

Son günlerde özellikle modern mobilya modelleri oldukça trend oldu. Bunun nedeni ise mdoern tarzda tasarlanmış mobilyaların hem daha ferah bir görüntü yaratıyor olması hem de çok daha kullanışlı tasarımlardan oluşuyor olması. İster salon takımı olsun, ister yatak odası olsun evinizin her odasında modern çizgileri sonuna kadar konuşturabilir ve sezonun dekorasyon trendlerine uygun tasarımlar uygulayabilirsiniz.

Modern Mobilya Modelleri

Özellikle salon dekorasyonlarında modern mobilya modelleri çok kullanılır. Burada modern bir dekorasyon gerçekleştirilirken, modern halılar, koltuklar, modern sandalye modelleri, üniteler, sehpalar, masalar hepsi de modern dediğimiz çizgide olan tasarımlardan oluşur. Genelde dekorasyonda eğer bir tarz belirlediyseniz onun dışına pek çıkmamaya özen gösterin.

Örneğin modern koltuk tasarımından oluşan bir mobilya takımı aldınız. Bu takım ile beraber kullanacağınız diğer objeleriniz de aynı çizgide olmalıdır. Yani modern ise modern bir bütünlük, klasik ise klasik bir bütünlük sağlanmalıdır. Modern çizgide dekore ettiğiniz odanızda klasik objeler kullanmak pek iyi bir seçim olmayacak ve o odayı karmaşık bir hale sokacaktır. Bu nedenle dediğimiz gibi dekorasyonda çizginiz her zaman belli olmalıdır.

Bazı tasarımcılar ters köşe yapmayı severler. Klasik döşenmiş bir odada bazen modern ya da moderne yakın objeler kullanılabiliniyor. Çok kötü bir görüntü yaratmasa da aslında pek çok tasarımcı ve ev dekorasyonu uzmanları tarafından bu karışım çok da önerilmiyor.

Bir dekorasyonda bütünlüğü sağlayan her objenin gördüğünüz gibi rolü son derece önemli. Evinize koyacağınız küçücük bir çiçek bile o odanın bir anda tüm havasını değiştirmeye yetecek güce sahiptir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda kullanacağınız her ayrıntıya ayrı bir özen göstermelisiniz.

Modern tasarım mobilyalar ise genelde açık renk ya da tam aksine koyu renk olarak da tasarlanıyor. Ancak modern mobilyalarda beyazlar, pembeler, griler, turkuazlar bu sezon oldukça moda. Bunun yanında pastel tonlarını seviyorsanız da rahatlıkla bu yumuşak tonları evinizde değerlendirebilirsiniz. Çünkü bu tonlar da bu sezonun dekorasyon modasında trend renkleri arasında gösteriliyor. Beraberinde kullanacağınız aksesuarlar için de gene aynı şekilde sezonun trend aksesuarları arasında gösterilen gerçeğe yakın renkli çiçekleri, şamdanları, mumları ve renkli objeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle renk modern dekore edilmiş odalara çok yakışır.

Yorum Yazın

You must be logged in to post a comment.