Yatak Odaları İçin Perde Fikirleri

Yatak odası perde modelleri

Yatak odaları için perdeler son derece kritik ve önemli bir seçimidir. Bu nedenle bu yazımızda yatak odaları için perde fikirleri konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu konuyu uzmanlarına da sorduk ve aldığımız cevapların oldukça önemli bilgiler olduğuna karar verdik. Yani anlayacağınız eğer yatak odanız için bir perde arayışındaysanız, bilginiz olsun bu basit gibi görünen konu, öyle sandığınız gibi çok da basit değil. Çünkü bir yatak odasına doğru perdeyi seçmek o odanın tüm havasını bir anda değiştirebiliyor.

Yatak Odaları İçin Perde Fikirleri

Öncelikle yatak odası perde modelleri çok geniş bir yelpazeye sahip. Bu nedenle seçim yapmakta en çok zorlanacağınız konular arasında. Ancak eğer bilinçli bir şekilde perde alışverişine çıkarsanız yanılma şansınız aslında çok da yok.

yatak odası için kalın perde modeli

Yatak odası tül perde modelleri

En çok tercih edilen ise yatak odası tül perde modelleri. Bu modeller daha çok camının önü ferah olanlara öneriliyor. Eğer camın önüne yatak ya da benzer tarzda büyük eşyalar koyacaksanız yatak odaları için tül perde modellerine elveda demeniz gerekiyor. Çünkü tül perde modellerinin en büyük özelliği özgürce kendini sergileyebileceği ortamları severler. Özellikle yaz aylarında camı açarsınız ve o tül orada uçuş uçuş harika bir hava yaratır. Özellikle fransız balkon tarzı bir pencereniz varsa, tül perde oraya çok yakışacaktır.

Yatak odası perde modelleri taç Yatak odası perde modelleri Yatak odası tül perde modelleri Yatak odası tül perde perde modeli

Yatak odası stor perde modelleri

Eğer yatak odanızda camın önüne eşya koyacaksanız özellikle yatak odası stor perde modelleri sizin için çok daha uygun ve çok daha kullanışlı olacaktır. Camın önüne eşya koymayanlar için de gene aynı şekilde stor perdeler yatak odaları için çok pratiktir ve modern bir hava yaratır.

desenli stor perde modeli en güzel stor perde modelleri kendinden desenli stor perde modeli yatak odaları için stor perde modelleri yatak odası stor perde modeli

Yatak odası perde modelleri taç

Özellikle ülkemizde yatak odası perdesi denilince akla ilk gelen marka taçtır. Kaliteli malzeme kullanması, perdenin ya da storun güneşte solmaması, modellerin ise çok güzel ve tarz olması bu markayı cazip kılan nedenler arasında.

Yatak odaları için zebra perdeler

Zebra perde modelleri ise daha çok modern ya da ciddi bir görüntü isteyenler için çok idealdirler. Gündüz güneş ışığı çok alan odalar için çok kullanışlı olur bu perdeler. Özellikle fazlaca güneş alan bir odaysa, size önerimiz güneş ışığı geçirmeyen kalın stor modellerden almanız.

Yatak odaları için koyu renk perde modelleri

Yatak odasında kalın ve koyu renk perde kullanmak isteyenlere uzmanlar beraberinde perdenin içinde açık renk bir tül kullanmalarını önerirler. Çünkü diğer türlü oda son derece karanlık ve kasvetli görünecektir.