Yatak Odası Tül Perde Modelleri

Yatak odalarına perde fikirleri

Perde, bir evin en önemli aksesuarlarından biridir. Özellikle yatak odası tül perde modelleri ise seçerken çok dikkat edilmesi gereken ve bazı detayları olan bir konu. Bu yazımızda yatak odası için perde seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi renkleri tercih etmeli, sezonun perde trendleri neler bunları anlatmaya çalışacağız.

Yatak Odası Tül Perde Modelleri

Yatak odanız için tercih edeceğiniz perde, bir anda o odanın tüm havasını, tüm atmosferini değişitirebilir. Bu değişim olumlu da olabilir, olumsuz da olabilir. Bu nedenle seçiminizi yaparken çok dikkatli olmanızda fayda var. Perde sadece evinizin dışarıdan görünmesini engelleyen bir eşya değildir, aynı zamanda o oda için harika bir tamamlayıcıdır.

Son günlerde özellikle yatak odalarına perde fikirlerini incelerken hep iç açıcı ve güne enerjik başlamanızı sağlayan modeller görüyoruz. Ancak bunun yanında perdeyi kullanacağınız odanın da genel dekorasyonu çok önemli.

kendinden desenli perde modeli Yatak odalarına perde fikirleri

Yatak odası tülü nasıl olmalı?

Gelelim en çok sorulan sorulardan biri olan yatak odası tülü nasıl olmalı sorusuna. Öncelikle burada ilk detay sizin kendi tarzınız olmalı. Daha sonra odanın genel dekorasyonu olmalı. Odanızda tercih edeceğiniz perde ya da tül, kesinlikle odanızı boğmamalı ve kasvetli bir hava yaratmamalı.

Son günlerde çok popüler olan toz tutmayan ve temizlemesi kolay modelleri tercih etmelisiniz. Çünkü yatak odası uyuduğunuz bir oda ve burada toz tutan ürünler sağlık açısından da sıkıntı yaratabilir. Yatak odanızda tercih edeceğiniz renk duvarlarınızla aynı renk ya da benzer renkler olursa çok daha şık olacaktır.

yatak odası için çiçekli perde modeli yatak odası için perde nasıl seçilmeli

Sade bir yatak odası takımınız varsa tercih edeceğiniz perdeniz cıvıl cıvıl bir renk ya da uçuş uçuş çiçekli bir model olabilir. Aynı şekilde perdeniz de gene canlı bir renk olabilir. Böylece sade döşediğiniz yatak odanıza bir renk bir hareket gelir. Eğer küçük ve kasvetli bir yatak odanız varsa tercihiniz kesinlikle açık renk olmalıdır. Tülünüz kendinden çiçek desenli uçuş uçuş bir model olabilir. Perdeniz de gene aynı şekilde krem rengi gibi açık tonlarda bir renk olabilir. Böyle bir seçim yaparsanız odanız çok daha ferah ve aydınlık olacaktır.

Modern bir yatak odası istiyorsanız da store ya da zebra tarzı perdeleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz perdeler aynı zamanda kullanımı da çok kolaydır. Çok güneş alan bir odaysa yatak odanız güneş ışığını engelleyici stor perdelderden tercih edebilirsiniz. Ya da zebra perde kullanabilirsiniz.

Yatak odası tülü nasıl olmalı

Aynı şekilde koyu renk ve kalın fon perdeler de güneş çok alan odalar için idealdir. Perde ve tül ikilisinden vazgeçemeyenlerdenseniz kalın fon perde kullanabilirsiniz. Gündüz perdenizi iki yanla katlayarak kullanırsınız.