10 Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Posted on by

10 modern ev dekorasyonu

Dekorasyon sadece evinize alacağınız masa, sandalye, koltuk, perde gibi eşyalardan ibaret değildir. Eğer gerçek bir dekorasyon sağlamak istiyorsanız son günlerin en trend 10 modern ev dekorasyonu örneklerini burada sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bu dekorasyon örneklerinde kullanılan renk şemaları, aksesuarlar, mobilyalar ve avizelere kadar her obje en titiz ayrıntısına kadar özenle seçilmiş ve ona göre bir bütünlük sağlanmış.

10 Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Sıra dışı aksesuarlar

Klasik ve sıradan olmak istemiyorsanız, sizi hemen buraya alalım. Çünkü siz bizdensiniz demek oluyor bu durum. Çünkü nedir o öyle herkesin evindeki dekorasyonun sanki bedava dağıtılıyormuş gibi aynı tip olması. Kesinlikle çok saçma. Fark yaratmak için ve ben herkes değilim demek için kesinlikle evinizdeki dekorasyondan başlamalısınız.

Ev dekorasyonunda geometrik desenler

Yapılan araştırmalar sonucunda ev dekorasyonunda geometrik desenler kullananların evlerinde kendilerini çok daha huzurlu ve rahat hissettikleri saptanmış. Bu durumdan siz de faydalanmak istiyorsanız hem modern ev dekorasyonu için hem de huzur dolu bir ortam için geometrik desenlerden yardım alın. Zaten son günlerde özellikle modern ev dekorasyonu örneklerinde geometrik desenler oldukça moda.

Ev dekorasyonunda endüstriyel ışıklandırma

Evet yanlış okumuyorsunuz. Son günlerde özellikle Avrupa’da endüstriyel ışıklandırmalar çok moda. Hem çok genç bir hava veriyor, hem de oldukça modern görünüyor. Hatta evlerde artık sokak lambalarını andıran ayaklı lambalar çok fazla kullanılıyor.

evlerde endüstriyel ışıklandırma modelleri Modern ev dekorasyonlarına örnek modern ev dekorasyonu örnekleri

Ev dekorasyonunda sanatsal dokunuşlar

Sanat merakınız olsun ya da olmasın bu sezon özellikle sanatsal parçalar oldukça moda. Dediğimiz gibi farklı tasarımlar istiyorsanız sanatsal bir ortam yaratmaya çalışın evinizde. Bunu yaparken size yardımcı olması ve fikir vermesi için bir kaç öneri sunalım. Duvarlarınızı rustik duvar kaplamaları ile kaplatın ve üzerine modern sanat eserleri asın. Bu evinizde bir anda oldukça sanatsal bir hava yaratacaktır.

sıra dışı ev aksesuarları

Evlerde doğadan dokunuşlar

Son günlerde özellikle evlerde doğal yaşam trendi var. Bunu sağlayabileceğiniz çok fazla mobilya mağazası da var artık. Örneğin yere serilen bir hayvan postu. Ancak altını çiziyoruz bu post gerçek olmayacak. Başarılı imitasyonlarla evinizde doğal hayat yaratabilirsiniz.

ev dekorasyonunda koç başı

Ev dekorasyonunda çiçeklerin önemi

Ev dekorasyonlarınde çiçeklerin önemi anlatmakla bitmez. O evin kötü enerjisini alır, temiz hava sağlar, ortama huzur verici bir hava yayar ve daha bir çoğu. Hatta evinize gelenlerin kendilerini ilginç bir şekilde rahat hissetmelerini sağlar. Eğer bakabiliyorsanız evinizde çiçeklere ve bitkilere bolca yer açın. Modern ev dekorasyonlarına örnek dersek zaten karşımıza genelde çiçeklerle süslenmiş evler çıkar.

ev dekorasyonlarında çiçeklerin önemi ev dekorasyonu için canlı çiçekler

Eğlenceli kırlent modelleri

Gene son günlerin bir diğer trendi bu kırlent modelleri. Özellikle modern ev dekorasyonlarının olmazsa olmazları arasında bu kırlentler. Ancak siz bir farkla kullanın bu kırlentleri. Evinizde kullanacağınız kırlentler sizi temsil etsin. Özel tasarlayabilirsiniz. En belirgin özelliğinizi anımsatan bir resim ya da şekil, ya da yazı bulup bunu kırlentinize baskı yaptırın. En güzel dekorasyon kendinize has olandır. Bu da evinizde sizi temsil edecek son derece eğlenceli ve evinize gelenleri kıskandıracak bir fikir olacak.

eğlenceli kırlent modelleri eğlenceli kırlent

Modern ve eğlenceli duvar süslemeleri

Duvarlar bir odanın tüm havasını en etkili değiştirme yöntemidir. Eğer evinizde hem modern hem de vintage bir hava olsun derseniz size önerimiz eski reklamları andıran vintage duvar kağıtlarını kullanmanız. Çok keyifli ve eğlenceli bir duvar kaplaması olacağından emim olabilirsiniz. Ya da gazete küpürlerinden yapılan bir duvar kağıdı da son derece modern ve vintage bir hava verecektir. Elbette klasikleşmişlikten ayrı olacaktır bu duvar kaplaması.

vintage duvar kaplaması