Ev Dekorasyonunda Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Posted on by

Ev dekorasyonunda yapılan hatalar

Ev dekorasyonu esnasında yapılan en büyük hatalardan biri de hiç şüphesiz yanlış halı seçimidir. Bu nedenle ev dekorasyonunda halı seçerken nelere dikkat etmeliyiz konusunu burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Eğer evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız ya da yeni halı arayışındaysanız yazımızı kesinlikle okumanızı öneririz.

Ev Dekorasyonunda Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ev dekorasyonunda yapılan en büyük hata halıların modeline göre mobilya tercihi yapmak oluyor genelde. Ev dekorasyonu modellerinde halının önemi çok fazladır. Bunun yanında evinizde yer alan her detay son derece önemlidir. Yani bir sıra vardır, bir düzen vardır ve bu düzene uymazsanız evinizde içinden çıkılması zor bir durum oluşabilir.

Ev dekorasyonunda yapılan hatalar

Halı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Gelelim asıl sorumuz olan halı seçerken nelere dikkat etmeliyiz konusuna. Öncelikle halı kesinlikle mobilya ve perdeler seçildikten sonra alınmalıdır. Çünkü başta seçeceğiniz halı deseni sizi kısıtlar ve diğer mobilyalarınızda seçim yapmakta uyum yaratmakta zorlanırsınız.

Modern ev dekorasyonu için halı modelleri

Genelde ülkemizde en çok modern ev dekorasyonu tercih edilir. Çünkü kullanımı kolaydır ve çok da şık bir dekorasyon şeklidir. Pek çok aksesuar ile de kesinlikle çok daha uyumludur. Modern ev dekorasyonu için halı modelleri için size önerimiz sezonun da çok trend modelleri arasında yer alan geometrik desenli halılar oluyor. Geometrik desenlerden hoşlanmıyorsanız düz renk halıları de tercih edebilirsiniz. Bu arada son günlerde özellikle şık bir şekilde tasarlanan şehir temalı halılar da çok popüler. Bu tarz halılar da her tip mobilya ve her tarz dekorasyon ile son derece kolay uyum sağlar.

Modern ev dekorasyonu için halı modelleri

Klasik ev dekorasyonu için halı modelleri

Gelelim klasik ev dekorasyonu için halı modellerine. Klasik bir ev dekorasyonunuz varsa kesinlikle desenli halılardan mümkün olduğunca uzak durmanız ve tercihinizi düz renklerden yana yapmanız gerekir.

Halılar bir evin çok daha sıcak ve tamamen bir ev gibi görünmesini sağlar. Halısız bir ev ofisi ya da farklı bir ortamı andırır. Bu nedenle halı ev dekorasyonunda kesinlikle çok önemli bir taştır.

Klasik ev dekorasyonu için halı modelleri

Evinizde kapı girişlerine de kaydırmaz ve şık görünümlü halılardan ya da kilim tarzı küçük paspaslardan koyun. Bu evinizin girişinde çok hoş bir hava yaratacaktır.

Çocuk odaları için halı modelleri seçerken kesinlikle antibakteriyel halıları tercih edin. Fazla ince olmaması ve bakteri üretmemesi, toz çıkarmaması en önemli önceliğiniz olsun. Dijital baskılı makine halılarını çocuk odası için tercih edebilirsiniz.