Evde Bakımı Kolay Bitkiler

Posted on by

Bakımı en kolay çiçekler

Evlerimizin adeta neşesi ve rengidir bitkiler. Bu nedenle bu yazımda evde bakımı kolay bitkiler neler konusunu işlemeye karar verdik. Ev ortamında yetiştirilen bitkiler genelde ortama daha sıcak bir hava, renk ve ferahlık katar. Ayrıca evin havasını da değiştirir ve temizler.

Evde Bakımı Kolay Bitkiler

Yani anlayacağınız evde çiçek ve bitki beslemek hem görsel hem de sağlık açısından faydalı bir durumdur. Ancak her bitki ev ortamında kolay yetişmez ve bazen sıkıntı yaratabilir, solabilir, ölebilir ya da çok emek ister. Bu nedenle bakımı en kolay çiçekleri evde tercih etmek aslında çok daha kolaydır. Peki ev ortamında beslenmesi en kolay bitkiler hangileridir?

Bakımı en kolay çiçekler

Aşk merdiveni nasıl beslenir

Aşk merdiveni özellikle ev ortamlarında en çok tercih edilen bitkilerden biridir. Çok güzel ve yemyeşil bir görüntüsü vardır. Aşk merdivenini beslerken dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise yapraklarını ve köklerini her zaman ıslak tutmanız gerektiği bu çiçeğin. Eğer eviniz nemli değilse yaprakları hemen solacaktır. Bu nedenle çiçeğin yapraklarını sürekli nemli tutmanız gerekir.

aşk merdiveni bitkisinin bakımı salon bitkileri bakımı

Arapsaçı çiçeği bakımı nasıl olur

Diğer bir yemyeşil ve iç ısıtan güzel çiçek arapsaçı çiçeği. Hani bazı resimlerde görürüz tavana asılı şık saksıların içinde yaprakları dışarı sarkan çiçekler görürüz. İşte o çiçek bu çiçek. Genelde yoğun ve yeşil bir yapısı vardır ve yaprakları daha doğrusu dalları saksısından dışarı sarkar. Bu nedenle bu çiçeği tavana asmak çok daha doğru olur ve çok da şık durur. Aşk merdiveni gibi bu çiçek de nemi çok sever. Bu nedenle çiçeğin toprağını her zaman nemli tutmaya özen gösterin.

arapsaçı bitkisi

Süs yosunu bitkisi bakımı

Diğer bir tavana asılı saksılarda kullanılan bitkimiz süs yosunu. Bu bitki de gerçekten çok güzel bir görüntüye sahip ve evinizde adeta bir orman havası yaratabilecek derecede yeşil bir renge sahip. Bu bitki de gene aynı şekilde nemi çok seviyor. Bu nedenle topağını nemli tutarsanız çiçeğiniz çok güzel yetişecektir.

süs yosunu bitkisi

Salon bitkileri bakımı

Genelde eğer salon ortamınızda yani ev içinde bitki beslemeyi düşünüyorsanız salon bitkileri bakımı konusunda bilgi sahibi olmanızda fayda var. Genelde salon bitkilerinde bakım olarak onları nemli tutmanız istenir. Salon bitkilerinin çoğu nemi çok fazla sever.