Evinizi Şıklaştıracak Dekorasyon Önerileri

Posted on by

Yaşam alanlarımızın her zaman daha güzel ve daha konforlu olmasını isteriz hepimiz. Bu nedenle evinizi şıklaştıracak dekorasyon önerilerini paylaşacağız bu yazımızda. Özellikle son günlerde tüm dünyada çok fazla kullanılan bazı ufak dokunuşlar gerçekten bütün evin havasını ciddi anlamda değiştiriyor.

Evinizi Şıklaştıracak Dekorasyon Önerileri

Büyük zahmetler verip bir evin dekorasyonunu ve havasını değiştirmek yerine küçük dokunuşlarla ciddi bir değişim yaratmak hem çok daha zahmetsiz, hem de çok daha doğru bir hareket olacaktır.

Koltuk takımını yenilemek oldukça zor ve maliyetli olabilir. Onun yerine koltuklarınız üzerine evinizle uyumlu şık ve tarz örtüler kullanabilirsiniz. Tasarım dekorasyon fikirlerini incelediğinizde karşınıza genelde koltuk üzerlerinden kullanılan örtüler göreceksiniz.

beyaz ev dekorasyonu ev dekorasyon fikirleri salon

Perdelerinizde değişikliklere gidebilirsiniz. Perde aslında evlerde en önemli aksesuardır. Ancak genelde perde hep atlanır ve önemsenmez. Ancak eğer evinizde şık ve tarz bir hava yaratmak istiyorsanız perdelerinizden başlayabilirsiniz. Eğer eski perdeleriniz varsa daha yalın ve daha şık perdelerle değiştirebilir ve evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Aynı şekilde halılar da oldukça önemlidir. Halı bir evi çok daha sıcak ve şık gösteren bir eşyadır. Evinizde tasarım bir dekorasyon tercih ediyorsanız son günlerin trendi modelleri tercih edebilir, ya da açık renk halı tercih edebilirsiniz. Açık renk halı o ortamı çok daha ferah ve geniş gösterecektir.

Tasarım dekorasyon fikirleri

Evinizde fazla aksesuar varsa hemen vazgeçin. Bir evin havasını en fazla etkileyen detay aksesuarlardır. Eğer odada gereksiz ve alakasız bir sürü aksesuar varsa, o oda olduğundan çok daha küçük ve sıkıcı görünür. Bu nedenle siz de evinizde fazla ve gereksiz aksesuar varsa en kısa sürede elinizden çıkarmalısınız.

Genelde ev dekorasyon fikirleri salon denildiğinde karşımıza hep uyum çıkar. Çünkü güzel bir dekorasyonun en önemli detayı birbiri ile uyumlu eşyalardır. Bu nedenle salonunuzda kullanacağınız bir sehpanın ya da küçük bir mumun bile diğer eşyalarınızla uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu durum çok daha şık ve tarz bir dekorasyon sağlamanızda yardımcı olur.

Evlerinizde aydınlatmaya ayrı bir önem vermeyi asla unutmayın. Neredeyse tüm yazılarımızda aydınlatmanın önemini sürekli vurgulamışızdır. Bu nedenle evinizde sadece tavan aydınlatması değil, beraberinde masa aydınlatmaları ya da duvar aydınlatmaları da tercih edebilirsiniz.

tasarım evler

Çiçekler bulundukları her ortamı şenlendirir ve o ortamın enerjisini arttırır. Bu nedenle evinizde çiçeklere bol bol yer verin. Eğer bakamayanlardansanız gerçek bitki yerine yapay çiçek kullanabilirsiniz. Artık yeni tarz yapma çiçekler adeta gerçeğinden ayırt edilemiyor.