Kış Bahçesi Dekorasyonu

Posted on by

Soğuk kış günlerinde evimizde kendimizi rahat hissedebileceğimiz sıcacık ama kesinlikle ferah bir yer oluşturma ihtiyacı duyarız. Bunu için burada sizlere kış bahçesi dekorasyonu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Kış bahçesi genelde büyük evlerde bir balkonun ya da bir terasın kapatılarak hoş bir odaya çevrilmesi sonucu yapılır. Ancak eğer sizin büyük bir eviniz yoksa ya da tek balkonlu bir eviniz varsa endişelenmeyin. Çünkü artık yeni trend tek balkonlu evlerde de kış bahçesi oluşturulması. Tek şart balkonunuzun üzerinin, sağının solunun kısacası her yerinin kapatılmış olması. Gerisi yaratıcılığınıza kalmış.

kis-bahcesi-dekorasyonu

Kışın genelde yağan kar eşliğinde kahvemizi yudumlamaya bayılırız. Ancak bunu yaparken o nazlı nazlı yağan karı da seyretmek isteriz. Aslında bunun için bir kış bahçesi dekorasyonu için fikri hiç de kulağa kötü gelmiyor. Bunun için kolları sıvayalım ve kendimize sıcacık harika bir kış bahçesi tasarlayalım.

en-guzel-kis-bahcesi-dekorasyonu

en-trend-kis-bahcesi

Eviniz ister bahçeli olsun, isterse olmasın. Bu önerilerimizi uygulayarak harika bir kış bahçesi yaratabilirsiniz. Genelde teras kış bahçesi modelleri de çok tercih edilir ve tasarımı son derece kolaydır. Dediğimiz gibi önemli olan terasınızın, ya da balkonunuzun veya bahçenizin artık nereyi kış bahçesine çevirecekseniz oranın üzerinin kapalı olması gerektiği. Gerisi kesinlikle çok kolay.

kis-bahcesi-cicekleri

kis-bahcesi-dekorasyonu-modeli

Kış bahçesi için kullanacağımız odayı önce seçin. Bir kaç tane balkonunuz varsa balkonlardan birini harika bir kış bahçesine çevirebilirsiniz. Bahçenizin bir bölümünü soğuk geçirmeyen özel bir kafesle ayırabilir ve burayı muhteşem bir kış bahçesine çevirebilirsiniz. Ya da eğer güzel bir terasınız varsa da gene burayı sıcacık bir kış bahçesine çevirebilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyonu-modelleri

kis-bahcesi-mobilya-modelleri

Kış bahçesi için tasarlayacağınız yerde kullanacağınız mobilya konusunda kesinlikle sade ve az mobilyalar tercih edin. Hatta mümkünse kapanıp açılabilir tarzdaki açık alan mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Rahat, yumuşak ve kullanışlı mobilyalar seçin.

kis-bahcesi

teras-kis-bahcesi-modelleri

Mobilyalardan sonra ortama sıcaklık ve renk katacak detaylara yönelin. Bu detaylar aslında bu bölümün en önemli unsurları. Çünkü aksesuarlar ve dekoratif eşyalar odanın tüm havasını ciddi anlamda değiştirecektir. Öncelikle renkli ve güzel bitkilerle odayı renklendirin. Bakabiliyorsanız canlı dış alan bitkileri, bakamıyorsanız da renkli yapma çiçeklerle ortamı güzelleştirin. Ortaya şık ve renkli bir kilim atın. Bu detaylar özellikle ortamın daha sıcak görünmesini sağlayacaktır. Duvara asılan şık renkli saksılar, duvar süsleri kullanın. Koltuklara renkli ve güzel şallar ya da battaniyeler atın.

kis-bahcesi-mobilyalari

Önemli teknik detayları atlamayın. Eğer balkonunuzu ya da terasınızı kış bahçesine çevirmeyi düşünüyorsanız kesinlikle ısı yalıtımı yüksek malzemeler tercih edin. Çünkü soğuğu geçirdiği taktirde o kış bahçesini kullanmak bir eziyete dönüşebilir. Kaffelerde kullanılan yüksek ısı veren duvara takılan elektrikli ısıtıcılardan edinin. Bu detaylara önem verir ve kış bahçenizi zevkle döşerseniz muhteşem bir oda kazanmış olursunuz kendiniz ve değer verdiğiniz misafirleriniz için.