Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Posted on by

Ev dekorasyonlarında alan küçük olaunca o alanı dekore etmek bir miktar usatlık isteyebilir. İşte bu yazımızda küçük banyo dekorasyonu fikirleri bulacaksınız. Eğer küçük bir banyonuz varsa sakın üzülmeyin. Çünkü basit ve herkesin rahatlıkla uygulayabileceği hileler sayesinde banyonuzu olduğundan daha geniş ve daha ferah gösterebilirsiniz.

Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Öncelikle küçük ve dar banyolar için size en büyük önerimiz aynalardan yardım almanız. Banyonuzda geniş bir ayna kullanın. Ayna her zaman bulunduğu ortamları çok daha geniş ve ferah gösterir. Eğer banyonuzun zeminini ya da duvarlarını kaplatacaksanız da tercihiniz kesinlikle açık renkler olmalı. Hatta pastel tonları çok daha doğru bir karar olur küçük banyolar için.

Gelelim banyonuzda kullanmak istediğiniz banyo dolaplarınıza. Genelde küçük banyo dekorasyonu örneklerine baktığımızda banyonun içinde dolap pek kullanılmadığını görürüz. Çünkü zaten küçük olan banyonuzu dolap daha da küçültebilir. Ancak ihtiyacınız varsa ve kullanmak istiyorsanız da doğru modeli ve doğru rengi seçerseniz banyonuz bu durumdan çok etkilenmeyecektir.

Önceliğiniz duvara monte edebileceğiniz bir yeriniz varsa bunu tercih etmek olmalı. Duvara monte ettireceğiniz gömme dolap şeklindeki bir banyo dolabı banyonuzda kesinlikle bir daralmaya neden olmayacaktır. Ancak tercih edeceğiniz renk kesinlikle açık renk olmalı.

dar banyolar için dekorasyon önerileri

Eğer gömme tarzı monte edilen banyo dolaplarından tercih etmiyorsanız da size önerimiz mümkün olduğunca derli toplu olan ve dışı açık renk olan banyo dolaplarını tercih edebilirsiniz. Dışı küçük içi son derece geniş olan dolapları tercih ederseniz çok daha yerinde bir karar vermiş olursunuz.

Gelelim diğer önemli ayrıntıya. Her odada olduğu gibi banyoda da aydınlatmanın önemi oldukça büyük. Aydınlatmanızın yeterli olduğundan kesinlikle emin olun. Banyonuzda tercih edeceğiniz duşakabin ise şeffaf olursa ortam daha ferah görünür. Banyonuzda gereksiz ve gözü yoracak aksesuarlar ile fazlalıkları kesinlikle barındırmayın. Banyo duvarlarınıza daha sıcak durması için şık tablolar asabilirsiniz. Seçeceğiniz banyo aksesuarlarınız da gene az ve öz olmalı. Şirin banyo halıları ve banyo takımları kullanabilirsiniz. Tercihiniz açık renk olursa daha yerinde bir karar olur. Son günlerde özellikle banyo dekorasyonunda çok trend olan taş duvar kaplamalarından faydalanabilirsiniz. Özellikle banyoda sadece belli bir bölümün bu şekilde kaplanması çok yaygın ve çok da şık bir hava katıyor. Dar olan banyoya da derinlik katacaktır.