Ofis İçin Bitki Önerileri

Posted on by

Ofis masaüstü çiçekleri

Çiçekler her zaman insan ruhuna iyi gelir ve bulundukları ortamı güzelleştirirler. Ofis için bitki önerileri ise ofis ortamına uygun ve o şartlara dayanabilecek aynı zamanda da görsel anlamda sizi mutlu edecek bitkilerden olmalıdır.

Ofis İçin Bitki Önerileri

Ofis ortamında bitkilerin faydaları

Öncelikle ofis ortamında yer alan bitkilerin faydalarından bahsedelim. Çünkü bitkiler sadece görsel değil aynı zamanda ruha da iyi geliyor.

Ofis havasını temizliyor

Bitkilerin solunum mekanizmaları sayesinde bulundukları ortamın havasını temizledikleri bilinen bir gerçek artık. Özellikle ofis gibi kapalı ve kalabalık ortamlarda ise bitki adeta can kurtarandır. Ofisin havasını temizler ve kalitesini arttırır. Özellikle ofis masaüstü çiçekleri tercih edebilirsiniz.

ofis bitkileri neler

Bitkiler ofis ortamında stresi azaltıyor

Bitkilerin kan basıncını düşürme etkisi olduğu için çalışanların rahatlamasını, sakinleşmesini ve streslerini azaltıyor. Bu da çalışanların motivasyonunu olumlu yönde etkiliyor.

İşyerlerinde bitki dikkat dağınıklığını engelliyor

En büyük sıkıntı çalışırken dikkat dağınıklığıdır. Ofis ortamında sürekli bir ses ve hareket vardır. Bu da doğal olarak dikkat dağınıklığına neden olur. Bitkiler ise doğal ses bariyeri oluşturdukları için dikkat dağıtan ses kirliliğinin daha az etki göstermesini sağlar. Bu da daha huzurlu bir atmosfere neden olur.

Ancak ofislerde öyle aklımıza gelen her bitkiyi yetiştiremeyiz. Çünkü bitkilerin çoğu güneş ister, özel bakım ister. Bu yüzden ofis ortamına ayak uydurabilecek o ortamda yaşayabilecek bitkiler tercih etmek gerekir.

Ofis masaüstü çiçekleri

Ofis bitkileri neler

Gelelim ofis bitkileri nelerdir. Eğer tercihiniz bu bitkiler olursa ve bakımları da yapılabilirse yukarıda saydığımız olumlu etkileri elde etmemeniz için hiç bir nedeniniz kalmıyor. Tercih edeceğiniz bitkiler kuru havaya ve ışıksız ortama dayanabilecek ve fazla bakım istemeyen bitkiler olmalıdır. Bu bitkilere örnek olarak ise Barış zambağı, areka çiçeği, devetabanı, sukulenti verebiliriz. Bunun yanında ise eğer ofis için küçük masa üstü çiçek arıyorsanız da size kaktüs önerebiliriz. Kaktüsler arasında özellikle mini kaktüsler masa üstü için çok elverişli olan bitkilerdir. Bakımı da kolay bitkilerdendir. Ofis ortamı için bitki alacaksanız unutmamanız gereken tek detay yukarıda dediğimiz gibi ofis ortamında hayatta kalabilecek bitkiler olmalıdır.