Orta Sehpa Nasıl Dekore Edilir?

Posted on by

Orta sehpa dekorasyon fikirleri

Evlerimizde belki de tüm havayı değiştiren yegane parçadır orta sehpa. Peki orta sehpa nasıl dekore edilir? İşte bu konuyu en doğru nasıl yaparım diye hiç düşündünüz mü? Aslında çok basit gibi görünse de orta sehpayı doğru dekore edemediğinizde evinizde gerçekten gereksiz ve karmaşık bir hava yaratabilirsiniz. Ama eğer doğru dekore ederseniz evinizin tüm havasını olumlu yönde ciddi şekilde değiştirmiş olursunuz.

Orta Sehpa Nasıl Dekore Edilir

Yuvarlak orta sehpa

Eğer yuvarlak bir orta sehpa tercih ettiyseniz onu süslemek için çok fazla parça kullanmayın. Mümkün olduğunca minimal parçalar kullanın. Tatile gittiğinizde aldığınız bardak altlıkları ve küçük biblolar yuvarlak orta sehpalar için harika bir seçenek olabilirler.

yuvarlak orta sehpa

Çiçeklerle süslenen orta sehpalar

Bir evin tüm havasını değiştiren yegane aksesuar bana göre çiçeklerdir. İster canlı olsun, ister süs çiçeği olsun. Hepsi de evinizin havasını ciddi anlamda değiştirmenize yardımcı olur. Orta sehpa düzenlemesi yaparken genelde çiçekler çok fazla tercih edilir. Çiçekleri sehpanızın üzerine görüş alanınızı bozmayacak şekilde yerleştirin. Ya da kısa çiçekler kullanın. Canlı çiçekler aslında hem kokusu hem de enerjisi ile çok daha güzel bir hava yaratır. Ancak bakamayanlardansanız renkli yapay çiçekleri tercih edin. Evinizi bir anda bahar ortamına çevirebilirsiniz.

Orta sehpa düzenlemesi

Orta sehpa dekorasyonu fikirleri

Kitaplardan oluşan orta sehpa süsleri

Son günlerde özellikle kitaplarla yapılan sehpa süsleri çok trend oldu. Açıkçası bu trendi channel markası daha da yaygınlaştırdı. Ancak elbette bu markanın yaptığı tamamen dekorasyon amaçlı. Siz eğer kitap okumayı ya da dergi okumayı seviyorsanız kendiniz yansıtan kitaplarınızla ve dergilerinizle harika bir orta sehpa dekorasyonu sağlayabilirsiniz. Orta sehpa dekorasyonu fikirleri arasında dergi ve kitap ağırlıklı dekorasyonun çok trend olduğunu  tekrar belirtmek isterim.

kitaplarla orta sehpa düzenlemesi

Tatil aksesuarları

Ne kadar çok gezip gördüğünüzü aslında göstermek ve sergilemek istersiniz. Ya da tatilde o en mutlu anınızda aldığınız o özel objelerinizi hep gözünüzün önünde tutmak istiyorsunuz. İşte size bir fırsat. Orta sehpanızın üzeri için her gittiğiniz tatil beldesinden özel objeler alabilirsiniz. Ya da aldığınız objeleri dekoratif geniş bir kase içerisinde orta sehpa üzerinde sergileyebilirsiniz.