Oturma Odası Dekorasyonu

Posted on by

Yaşam alanlarımızda özellikle oturma odası dekorasyonu aslında son derece önemlidir. Özel ve gizli detaylarla oturma odalarınızı hem sıcacık hem  de oldukça şık bir havaya sokabilirsiniz. Her türlü fikri ise bu yazımızdan elde edebilirsiniz. Bu nedenle yazımızı çok dikkatli okumanızı öneririz.

Oturma Odası Dekorasyonu

Genelde şöyle bir soru sorulur, oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır? Aslında bu zor olmayan bir durumdur. Çünkü herkesin bir tarzı vardır ve herkesin görmekten keyif aldığı renkler ya da desenler vardır. İşte tam bu noktada odanın dekorasyonunda bütünlük sağlamada bu zevkler devreye girer. Önemli olan başkalarının beğendiği değil tamamen sizin beğendiğiniz olmalıdır. Sonuçta dekore edeceğiniz odada sizin kendinizi mutlu, huzurlu ve rahat hissetmenizdir. Burada sadece size fikir verebilecek öneriler olabilir.

modern oturma odası dekorasyonu modelleri

Son günlerde özellikle oturma odası dekorasyonu modelleri çok gelişti. Sıradan modeller yerine son derece farklı, şık ve trend modeller yer alıyor. Öncelikle evinizin genel dekorasyon havasına uyum sağlamak zorunda değildir oturma odanız. Sağlarsa elbette çok daha şık olur. Ancak bu odayı bambaşka bir hale sokmak ve farklı bir dekorasyon denemek istiyorum derseniz de bu hiç sıkıntı olmayacaktır.

modern oturma odası dekorasyonu

Bunun yanında özellikle oturma odalarına ahşap çok önerilir. Eğer çok vakit geçirdiğiniz bir oda olacaksa, sıcak ve rahat mobilyalar kullanmanız daha doğru olacaktır. Dediğimiz gibi ahşap sıcak havası ile ve son günlerin de trendleri arasında oluşu ile kesinlikle tercih edebilirsiniz.

oturma odası dekorasyonu modelleri

Masa, sandalyeler, dekoratif eşyalar ahşaptan yana olabilir. Koltuk seçiminiz ise köşe koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Köşeler hem çok daha rahat hem de çok daha sıcak bir hava yaratır. Bunu unutmayın. Aksesuar olarak genelde sıcak hava yaratan modern aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Şık mumluklar, renkli mumlar, küçük şık objeler, tütsüler oturma odalarına çok yakışır. Bunun yanında aydınlatma da son derece önemlidir. Duvar aplikleri, ayaklı lambalar ya da masa lambaları kesinlikle odada tercih edebilirsiniz.

oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır

Ben ahşap istemiyorum ve bambaşka bir tarz istiyorum derseniz de, son günlerde özellikle bodrum temalı oda dekorasyonları çok popüler. Beyaz ve bodrum mavisi karışımı koltuklar, aynı şekilde aksesuarlarla döşediğiniz odanızın kendine has bir teması olur. Evinize gelen konuklarınıza burası benim köşem ve Bodrum temalı odam şeklinde tanıtabilirsiniz. Odada Bodrum’dan yana diğer tatil beldelerinden almış olduğunuz aksesuarlarınızı kullanabilirsiniz. Yani yılın her mevsimi size tatili hatırlatacak bir ortamınız olur. Hem çok trend hem de çok farklı. Kesinlikle denemeye değer.

denizci temalı oturma odası dekorasyonu

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.