Portmanto Modelleri

Posted on by

Ev dekorasyonunda portmanto modellerinin önemi çok büyüktür. Çünkü fazlalıkların en güzel muhafaza edildiği ve ayakkabıların derli toplu tutulduğu güzel saklama dolabıdır portmantolar. Eviniz için tercih edeceğiniz portmanto modeli kesinlikle çok fonksiyonel ve şık olmalıdır.

Portmanto Modelleri

Portmantolar genelde kapı pervazı ile aynı hizada yapılır. Bunun nedeni daha estetik görünmesini sağlamaktır. Bu arada en güzel portmanto modelleri için galerimizi gezebilirsiniz. Eğer bir marangoza yaptırmayı düşünüyorsanız kendi kullanım amaçlarınıza göre yaptırmanızda fayda var. Ne kadar uzun çizme ve botunuz olduğunu düşünüp ona göre bir kaç rafın çizme ve botlar için yüksek aralıklı olmasını isteyin. Diğer rafları ise az aralıklı yaptırın ki depolama alanınız çoğalsın.

Portmanto ya da diğer bir adı ile ayakkabılık modelleri genelde sunta, ahşap, mdf, krom ve metal gibi malzemelerden yapılır. Sonuçta nem almayan bir yere koyacağınız için malzeme seçiminde sonuna kadar özgür davranabilirsiniz. Eğer pormantonuzu küçük ve dar bir alana monte ettirecekseniz koyu renklerden uzak durun. Ya evinizin kapıları ile aynı renk ya da açık renklerde tercih edin. Dış kısmını boydan boya ayna yapmak ise o alanı daha da ferah ve geniş gösterebilir. Genelde kullanışlılığı açısından sürgülü modeller tercih edilir. Ancak siz sürgüsün kaliteli ve düzgün yapılacağından emin olun.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.