Renkli Mutfak Dekorasyonları

Posted on by

Renkli mutfak dolapları

Son günlerde özellikle renkli mutfak dekorasyonları oldukça trend. Özellikle bir kaç rengin bir arada kullanıldığı ya da dolaplarda farklı renklerin tercih edildiği bu mutfaklar özellikle Avrupa’da oldukça popüler. Ülkemizde de yaygınlaşmaya ve trend olmaya başladı bile.

renkli mutfak dekorasyonları

Genelde renkli mutfaklar denilince akla hemen renkli mutfak dolapları gelir. Eğer mutfağınızda bir renk, bir canlılık istiyorsanız bu sezon ve önümüzdeki daha uzun sezonlar renkli dolapların çok trend olduğunu söylemek isteriz. Mutfağınızın genel havası bir bütün renk olup ona uyumlu ya da tezat olabilecek bir renkte mutfak dolapları yaptırarak bu trende siz de ayak uydurabilirsiniz.

En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri

En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri

Genelde renkli mutfak dolapları arasında en çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri lila, mor, pembe, fuşya, bebek mavisi, gümüş, turuncu çok tercih ediliyor. Bu renkleri diğer renkler de takip ediyor. Renkli mutfak dolapları mutfağınıza kesinlikle çok canlı ve çok güzel bir hava katıyor. Dümdüz tek rengin hakim olduğu sıkıcı mutfak havasından kesinlikle uzak ve sıcak bir hava yaratıyor. Dünyaca ünlü bir çok dekorasyon dergilerinin kapaklarını ise özellikle renkli mutfaklar ve renkli mutfak dolapları süslüyor.

Ancak siz sade ve tek renk sevenlerdenseniz de krem, rustik beyazı, pırıltılı siyahlar gene son günlerin mutfak dolabı rengi seçimlerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Pembe mutfak dolapları

Pembe bir çok kadının en sevdiği renklerden biridir. Ancak pembeyi kullanmak biraz özgüven ve kesinlikle de kabiliyet gerektirir. Çünkü eğer pembeyi çok fazla ve yanlış kullanırsanız o zaman o ortamda ciddi bir pembe zehirlenmesi yaratabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için pembeyi yalnız kullanmak yerine ona uyum sağlayabilecek ve pembenin o dikkat çekici havasını biraz olsun normalleştirecek renklerle kullanmak gerekir. Örneğin mutfak dolaplarınızı pembe seçtiniz, bu durumda mutfağınızın devamında asla pembe kullanmayın. Devamında kullanacağınız renk gri olabilir. Ya da geniş bir mutfağınıuz varsa ortada bir mutfak tezgahınız varsa, o tezgahı pembe yapabilir ve geri kalan herşeyi gri yapabilirsiniz. Zaten böyle bir bütünlükte tüm dikkati o pembe olan eşya çekecektir.

pembe mutfak dolapları

Renkli buzdolabı modelleri

Son günlerde özellikle renkli buzdolabı modelleri çok trend oldu. Eğer sade bir mutfağınız varsa ya da yeni dekore edecekseniz, mutfağınıza bir enerji, bir renk katmak için renkli buzdolaplarını kullanabilirsiniz. Tek renk bir mutfakta kırmızı bir buzdolabı inanılmaz güzel ve şık bir bütünlük sağlıyor.

Renkli buzdolabı modelleri

Turuncu mutfak dolapları

En çok tercih edilen renkli mutfak dolapları arasında gene aynı şekilde turuncu ilk sıralarda geliyor. Çünkü turuncunun canlandırıcı bir etkisi var ve mutfak dekorasyonuna bu renk çok yakışıyor. Ancak tıpkı pembe gibi, turuncu da bütün halde kullanılırsa ciddi sıkıntılara yol açabilir. Hatta yoğun kullanılan turuncu yorucu bir etkiye de neden olabilir. Bu yüzden eğer mutfağınızda turuncu kullanmak istiyorsanız kesinlikle beraberinde farklı sade bir renk de kullanmalısınız.

turuncu mutfak dolapları

Renkli mutfak duvarları

Sade renk mutfak dolapları istiyor ama mutfağınızda bir hareket bekliyorsanız, duvarlarınızı renklendirerek bunu sağlayabilirsiniz.

renkli mutfak duvarları

Zıt renklerin beraber kullanılması

Ev dekorasyonlarında özellikle son günlerde zıt renklerin beraber kullanılması son derece trend bir hal aldı. Bu durumun insana yüksek enerji sağladığı konuşuluyor. Bu nedenle siz de mutfağınzıda rengarenk bir ortam yaratabilirsiniz. Evinizin en dikkat çeken ve enerjisi yüksek alanı mutfağınız olsun.

Renkli mutfak dolapları

Ege tarzı mutfaklar

Eğer her tatil dönüşü aklınız egede kalanlardansanız, evinizi ege tarzına dönüştürebilirsiniz. Bunun için bebek mavisi mutfak dolapları ve beraberinde beyaz aksesuarlar ya da bodrum mavisi aksesuarlarla beraber beyaz mat mutfak dolapları kullanabilirsiniz. Ya da tatlı bir yeşille beraber maviyi kullanırsanız da evinizde gene aynı şekilde 4 mevsim tatil havası estirirsiniz.

mavi mutfak dekorasyonu