Rustik Ev Dekorasyonu

Posted on by

Rustik ev dekorasyonu örnekleri

Son günlerde özellikle rustik ev dekorasyonu oldukça moda. Sıcacık bir hava vermesi, çok daha kailteli bir görüntü yaratması, özellikle dünyada çok yaygın olması bu dekorasyonun ülkemizde de popüler ve çok fazla tercih edilen bir dekorasyon türü olmasına neden oldu.

Rustik Ev Dekorasyonu

Genelde rustik ev dekorasyonu örneklerine baktığımızda hepsinde ana tema doğal olmaları ve rahat olmaları. Yani insanın kendini iyi hissetmesi en önemli detay bu dekorasyonda.

rustik ev aksesuarları

Rustik ev eşyaları

Eğer evinizde doğal bir rustik dekorasyonu yaratmak istiyorsanız, ilk tercihiniz rustik ev eşyaları olmalı. Rustik ev eşyaları genelde doğal ağaçlardan yapılır ve görünümü son derece sıcaktır. Rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Rustik ev eşyaları rustik ev süsleri

Rustik ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Dediğim gibi özellikle Avrupa’da çok fazla kullanılıyor rustik dekorasyon. Ancak günümüzde artık ülkemizde de azımsanamayacak kadar çok tercih edilmeye başlandı.

Evinizde rustik dekorasyonun rahatlığını ve doğallığını yaşamak istiyorsanız genelde size doğal malzemeler önerilecektir. Renk olarak ise dinlendirici tonlardaki toprak tonları tavsiye edilir. Aksesuar olarak hasır sepetler, ağaç ya da kütük görünümlü sehpalar, ahşap döşemeler tercih edilir.

Rustik dekorasyonda en önemli detay koyu renklerden uzak kalmaktır. Koyu renkler yerine açık kahve tonları, beyazlar ve toprak tonları tercih edilir.

Rustik ev dekorasyonu örnekleri

Rustik dekorasyonda diğer bir tercih edilen malzeme ise taşlardır. Taş duvarlar rustik dekorasyonla oldukça uyumludur. Salon duvarlarınızı taş görünümlü duvar kağıtları ile kaplatabilir ya da taş kaplama yaptırabilirsiniz.

Rustik ev dekorasyonunda diğer bir çok kullanılan aksesuar ise dekoratif aynalardır. Aynalar bilirsiniz ki bulundukları ortama daha geniş ve daha ferah bir hava katarlar.

Evde bol bol çiçek kullanın. Doğal yaşamın bir simgesi olan rustik dekorasyon türünün diğer özelliği bol bol çiçek kullanılması. Eğer bakamayanlardansanız yapma çiçek de tercih edebilirsiniz.

rustik tarzda ev eşyaları

Rustik tarzı salon dekorasyonu

Eğer rustik tarzını salonunuzda uygulayacaksanız burada küçük detaylarla bunu yapabilirsiniz.Son günlerde zaten çok moda olduğunu görmüşsünüzdür ahşap sehpaların. Siz de salonunuzun ortasına ahşap bir sehpa alın. Koltuklarınıza doğa ya da manzara görünümlü örtüler atın. Ağırlık olarak kahve tonları önerilir rustik salon dekorasyonlarında.

rustik salon dekorasyonu

Rustik yatak odası dekorasyonu

Yatak odanızda rustik bir hava yaratmak istiyorsanız işe duvarlarınızla başlayabilirsiniz. Duvarlarınıza taş kaplama yaptırabilirsiniz. Bu çok hoş olacaktır emin olun. Yatak başlığınızı değiştirip yerine ahşap ve rustik tarzı bir başlık alabilirsiniz. Perde olarak ise hasır stor perdeler rustik tarzı ile çok uyumludurlar.

rustik tarzda yatak odası dekorasyonu rustik yatak odası dekorasyonu örnekleri rustik yatak odası dekorasyonu

Rustik mutfak dekorasyonu

Mutfak dolaplarınızdan tutun da, masanıza sandalyenize kadar her şeyi açık renk ahşap tercih edin. Aksesuar olarak çiçekler kullanın. Ortaya halı ya da kilim atacaksanız da bohem tarzı bir kilim çok yakışır bu tarz bir dekorasyona.

beyaz rustik mutfak modeli rustik mutfak dekorasyonu rustik mutfaklar