Yatak Odası Dekorasyonunda Tarzı Yakalayın

Posted on by

Kendinize ait en özel odadır yatak odanız. Bu nedenle bu özel ve güzel odanın dekorasyonunda harikalar yaratmaktan asla çekinmeyin ve tarzınızı bu odada sonuna kadar yansıtın. Yatak odası dekorasyonu tamamen kişiye özel bir durumdur. Ancak tarz bir yatak odası dekorasyonu yapmak ise çok daha emek ister. Bunun için sizler için araştırdığımız önerilerimizi dikkatle okumanızı öneririz.

En tarz yatak odası dekorasyonları - ahsap

“Tasarımcı adı” / homify

Öncelikle yatak odası dekorasyonunda en önemli detay odanın boyutudur. Odayı gereksiz ve aşırı büyük mobilyalarla doldurmak yerine, kendi ebatlarına uygun ve son derece kullanışlı mobilyalarla dekore etmek çok daha doğru ve yerinde bir karar olacaktır. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyalarda özenli olmanızı öneririz.

En tarz yatak odası dekorasyonları - yuksek yatak

“Tasarımcı adı” / homify

Genelde zaten son günlerde tasarlanan yatak odası mobilyaları, alanları geniş göstermeye yönelik ve depolama alanı anlamında da son derece kullanışlı şekilde tasarlanmışlardır. Bu nedenle bu konuda çok zorlanmayacaksınızdır. Tercih edeceğiniz yatağınız da aynı şekilde odanın şekli ve boyutu ile son derece önemlidir. Genelde yataklarda rahatlık ve estetik durumu ön plandadır doğal olarak.

En tarz yatak odası dekorasyonları

“Tasarımcı adı” / homify

Yeterli alanınız varsa yuvarlak yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak klasik yatak modelleri her zaman çok daha kullanışlı ve en çok tercih edilen modellerin başında gelir. Yatağınızın boyutu odayı çok kasmayacak şekilde ve size yeterli konforu sağlayacak durumda olursa çok daha doğru olur.

En tarz yatak odası dekorasyonları - şık yatak odası

“Tasarımcı adı” / homify

Bunun yanında depolama alanına ihtiyacınız varsa bazalı yatak modelleri sizin için çok daha uygundur. Tasarımcılar bu konuda çok güzel yollar almışlar. Artık yandan çekmece gibi açılan baza modellerini de görüyoruz. Gene aynı şekilde yukarı kalkan modeller de sık kullanılıyor. Önemli olan kendi tarzınıza ve kendi ihtiyaçlarınıza göre bir model belirlemeniz.

En tarz yatak odası dekorasyonları - giyinme odası

“Tasarımcı adı” / homify

Dolap olarak genelde ihtiyaçlarınızı karşılayacak her şekilde depolama alanına sahip modelleri bulmanız mümkün. Burada içi kadar dış görünümü de son derece önemlidir dolabın. Çünkü adeta odanın tüm havasını değiştirecektir. Bu nedenle tarzı olan modelleri tercih etmenizi öneririz. Makyaj masası ve baş ucu komodinleri ise yatak odalarının olmazsa olmazlarındandır.

En tarz yatak odası dekorasyonları - kırmızı yatak odası

“Tasarımcı adı” / homify

Yeterli alanınız varsa yatağınızın her iki baş ucuna baş ucu komodinlerinizi ve okuma lambası şeklindeki aydınlatmalarınızı koyun. Komodinlerin üzerini şık aksesuarlarla ya da güzel bir anınızın olduğu fotoğrafınızla süsleyin. Makyaj masanızı da odayı sıkıştırmayacak bir alan koyun. Geniş bir yatak odanız  varsa zaten çok şanslısınız demektir. Çünkü yerleştirme anlamında çok daha özgürsünüzdür.

En tarz yatak odası dekorasyonları - güneş alan aydınlatması güzel yatak odası

“Tasarımcı adı” / homify

Yatak odanızı şık, dekoratif mumlarla ya da dekoratif süslerle süsleyin. Sade ve aksesuarsız bir yatak odası tasarımı yapmayın. Özenli, güzel ve size özel bir yatak odası tasarlayın. Aydınlatmaya ayrıca önem verin. Bir sarkıt avizeniz ve başucu lambalarınız kesinlikle olmalı. Romantik renklerde yanan pilli mumlar çok popüler bu aralar. Bu mumlardan alıp yatak odanızda değerlendirin.

En tarz yatak odası dekorasyonları - farklı deri yatak odası

“Tasarımcı adı” / homify

Yatak odası dekorasyonunuzda genel hava ferah, temiz ve tarz olmalıdır. Geniş bir yatak odanız varsa bu odanın bir kısmını kesinlikle giyinme alanı şeklinde tasarlayın. Bu odanın çok daha derli toplu olmasını sağlayacaktır. Odada rahatlatıcı ve sakinleştirici kokular kullanın her zaman. Her odada olduğu gibi yatak odası dekorasyonunda da ayrı bir özenli ve detaycı olmalısınız. Trendlere uygun ve tarz sahibi bir tasarım yapabilmeniz dileği ile.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.