Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonu yaparken banyo dekorasyonun hep atlarız. Halbuki banyo dekorasyonu da son derece önemlidir. Bu yazımızda size uzmanlarından öğrendiğimiz banyo dekorasyonu nasıl olmalı konusunu işleyeceğiz. Bildiğiniz tüm doğruları unutun. Banyoları en verimli, en sıcak, en güzel ve en kullanışlı şekilde dekore etmek için bu yazımızı kesinlikle dikkatli okumalısınız.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Yanlış dekore edilen bir banyo size hem kötü bir görüntü yarattığı gibi aynı zamanda yapılan araştırmalarda evindeki dekorasyondan memnun olmayan insanlarda mutsuzluk oluştuğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle yanlış banyo dekorasyonu mutsuzlukla sonuçlanmaması için doğru bir dekorasyon şekli uygulamanız kesinlikle şart. Özellikle sonrasında banyonuzda memnuniyetsizlik sonrası tadilat yaptırmak hem çok yorucu hem de ciddi anlamda zahmetli bir iş olacaktır.

banyo dekorasyon ürünleri

Banyo dekorasyonunda diğer odalarda olduğu gibi maalesef geniş bir yelpaze yok. Ama emin olun gelişen teknoloji ve yaratıcı insanlar sayesinde banyolarda harikalar yaratmak hiç de zor değil. İster modern banyo modelleri olsun, isterseniz de klasik banyo modelleri olsun. Hepsi içinde özel fikirler mevcut. Gelelim banyo dekorasyonu yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine.

banyo süslemeleri

Öncelikle dekore edeceğiniz banyonuzda tarzınızı küçük bir araştırma yaparak belirlemelisiniz. Banyonuzda yerden tavana kadar her ayrıntıyı doğru hesaplamanızda fayda var.

renkli banyo modelleri

Banyonuzun zemini banyonuzda tüm havayı belirleyecek unsurdur. Genelde parlak ve bembeyaz taşlar yerine daha yumuşak renkleri tercih edin. Eğer küçük ya da dar bir banyonuz varsa özellikle banyo taşlarınızı pastel tonlarında seçmelisiniz.

banyolar için dekorastif ürünler

Banyonuz için dolap ve aynaları tüm banyonuzun tasarımını gerçekleştirdikten sonra seçmelisiniz. Yapılan en büyük yanlışlardan biri ise banyo dekorasyonunda bir çok insan ucuz olsun diye maalesef kötü malzeme seçmektedirler. Ancak nem oranı son derece yüksek olan banyolarda bu durum zamanla kabarmalara ve kötü görüntülere neden olur. Bunun önüne geçebilmek adına banyonuzda uzun vadeli bir dekorasyon istiyorsanız tercih edeceğiniz ürünler her zaman iyi kalite ve neme kesinlikle dayanıklı ürünler olmalı.

modern banyo modelleri

Bnayonuzun tasarımından sonra ise en zevkli kısmı olan banyo dekorasyon ürünleri kısmına geliyoruz. Banyonuzu şık bir spa ya çevirmek aslında sizin elinizde. Artık her yerde banyolarınız için son derece güzel süsler ve dekorastif eşyalar bulabilirsiniz. Öncelikle renkli çiçekler koyabilirsiniz banyonuza. Gerçek olmayan elbette.

banyolar için dekoratif mumlar

Spa görüntüsü vermek için şık mumlarla süsleyebilirsiniz. Kokulu mumlar tercih ederseniz banyonuz son derece güzel de kokacaktır. Hem göze hem burna hitap edecektir. Karanlıkta parıldayan fosforlu taşlar alıp şık bir kasenin içine koyup banyonuzda müsait bir köşeye koyabilirsiniz. Banyonuzu aşırı doldurmadan az ama öz parçalar edinerek son derece şık ve güzel bir banyo oluşturabilirsiniz.