Hiç Bitmeyen Balkon Keyfini Şık Balkon Masası ile Taçlandırın

Evinizde geçirdiğiniz mutlu anların en yeşil en keyifli mekanı kuşkusuz balkonlarınızdır. Açık havada çok fazla zaman geçirecek vaktiniz yoksa bile evden uzaklaşmadan havanızı kolayca değiştirebilirsiniz. Ama siz de ‘balkonum küçük ya da yeterince kullanışlı değil’ diyenlerdenseniz, hiç endişelenmeyin. Bu keyfi doyasıya yaşayacağınız küçük balkon masası seçenekleri, hem işlevsel olup hem de aynı zamanda estetik dokunuşlar ile istediğiniz konforu sağlayabilir. Balkonunuza görsellik katan balkon masası modelleri ahşap, rattan, metal, teak ağacı ya da plastik malzemeler kullanılarak yapılabilir. Açık hava keyfi yaşatan balkon dekorasyonunda, hem tarz hem de işlevselliği bir arada kullandığınızda aradığınız keyifli anlarla sizi buluşturuyor. Asıl önemli olan, doğru masa ve sandalyeyi bulabilmek!

koctas balkon masasi

Balkon Masa Sandalye Seti Seçimi için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde olduğunuz anlara mutluluk katan bu alanın dekorasyonunda, en az ihtiyaçlarınız kadar estetik detayların da payı büyüktür. Hem konfor sağlaması hem de görsel uyum için kullanacağınız balkon masa sandalye setinin özenle seçilmesi gerekiyor. Bu seçimi belirleyen unsurların başında ise alanın büyüklüğü, açık ya da kapalı olması ve yaşam alanlarının genel dekorasyon stili geliyor.

Balkonlar; bahçe kadar olmasa da mevsim koşullarına karşı korumasız alanlardır. Eğer böyle bir balkonunuz varsa, o zaman balkon masası ve sandalyelerinin suya dayanıklı olan malzemelerden seçilmesi gerekiyor. Bu tür alanlarda kullanmak için rattan ya da plastik balkon masası ve sandalyeleri uygun bir seçim olabilir.

Cam balkon ya da camekan şeklinde kapalı bir balkona sahipseniz, o zaman seçim konusunda şanslısınız demektir. Çünkü böyle bir balkon için malzeme seçiminin aslında çok da önemi yoktur. Hava koşullarını rahatlıkla göz ardı edebileceğiniz için şık, estetik ahşap ya da metal olan modelleri tercih etmenizde bir sakınca yok. Büyük bir balkon için, üstü cam ve iskeleti rattan olan bir balkon masası şık bir seçim olabilir.

koctas krem balkon masasi

Hem Konforlu Hem De Tarzınızı Tamamlayan Modeller

Bahar ayları ile birlikte özellikle de yaz mevsimi öncesinde bazılarımız balkonunu daha güzel hale getirmenin yollarını aramaya başladı bile. Balkonlarımızı, rengarenk mevsimlik çiçekler ya da saksı değişimi ile de yepyeni bir enerjiyle tazelemek de mümkün. Balkonda düzenleme yaparken, uzun süre zaman geçirebileceğiniz için balkon masasının kullanım amacına uygun olması oldukça önemli. Aynı zamanda konforlu sandalyelerle işlevselliği birleştirmek mümkün.

Hem şık hem de doğal bir estetik yakalamak istiyorsanız, ahşap balkon masası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Genel yaşam alanlarında modern bir stil hakimse, metal ya da cam balkon masası uygun bir seçim olabilir. Açık alanlar için geçerli olan dekorasyon kodları, aslında balkonlar için de geçerlidir. Ortamdaki diğer obje ve aksesuarların birbirini tamamlaması beklenir. Ayrıca, burada dikkatlerden kaçırılmaması gereken bir nokta da mekanı çok fazla aksesuarla boğmamaktır. Aksi takdirde, dekoratif bir görüntü elde edeyim derken, balkonda gözü yoran gereksiz bir kalabalık yaratma ihtimaliniz de mevcut.

koctas ahsap balkon masasi

Yaşamınızı Güzelleştiren Balkonlar için Estetik Modeller

Baharda ya da bütün bir yaz sezonu boyunca, açık havanın keyfini sürebileceğiniz bir konfor sağlayan ve aynı zamanda estetik çok farklı balkon masası seçenekleri bulabilirsiniz. Rengarenk, canlı modeller ya da göz alıcı bir şıklık için rattan seçenekler ve çok daha fazlasını balkon keyfine dahil edebilirsiniz. Dar balkonlar için kolayca açılıp kapanabilen portatif modeller ya da geniş bir alan için oval, dikdörtgen ya da kare olanları seçebilirsiniz.

Yaşamınızı güzelleştiren estetik balkon masası seçenekleri sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel anların en konforlu eşlikçisi olmaya aday. Yaşam alanlarının dekoratif şıklığını dış mekanlara da yansıtan balkon masası fiyatlarını ulaşılabilir seçenekler ile Koçtaş online sitesinden inceleyebilir, balkonunuz için beğendiğiniz ürünleri kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

Yandex.Metrica