Spor Ayakkabılar Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır?

Spor ayakkabı makinede hangi programda yıkanır?

Son günlerde özellikle spor ayakkabılar çamaşır makinesinde nasıl yıkanır konusu çok sorulur oldu. Çünkü herkesin artık en çok tercih ettiği ayakkabı türü spor ayakkabılar. Peki spor ayakkabılarınızı acaba çamaşır makinesinde yıkamalı mısınız, ya da yıkayacaksanız hangi programda ve nasıl yıkayacaksınız, bir de her spor ayakkabı makinede yıkanmaz. Hangi spor ayakkabılar makinede yıkanabilir?

Spor Ayakkabılar Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır

Şahsen bu konuyu internette araştırıp bir kaç spor ayakkabımı internette yazılanlara inanıp makineye attım ve maalesef bir kaç ayakkabım kullanılamaz hale geldi. Bu nedenle maalesef bu internet dünyasına çok da güvenmemek gerektiğini bir çift ayakkabımı tamamen kaybedince anladım. Çünkü internette bir çok sitede maalesef kendilerinden çok emin bir şekilde her tür spor ayakkabının rahatlıkla makinede yıkanabileceği yazıyor. Ama emin olun hiç de öyle değil. Spor ayakkabı makinede hangi programda yıkanır.

Öncelikle her tip spor ayakkabı makineye atılmaz. Deri parçaları olan ya da tamamen kapalı tarzda olan ayakkabıları kesinlikle makineye atmayın. Yumuşak dokulu ve kumaşı da yumuşan olanları en hassas programda atabilirsiniz ki bunun da gene de bir garantisi yok.

Spor ayakkabı makinede hangi programda yıkanır

Spor ayakkabı nasıl yıkanır?

Öncelikle eğer spor ayakkabınız çok fazla kirli değilse ve sabunlu bir bezle silmeyi deneyin. Eğer kesinlikle lekeler çıkmıyor ve o ayakkabıyı asla öyle giymek istemiyorsanız son tercihiniz makine olsun. Ancak deri ağırlıklı bir spor ayakkabı makineye atıldığında deri kısmı hırpalanabilir ya da ince kumaş olmayan spor ayakkbı neredeyse bir buçuk numara küçülebilir. Benim başıma gelen ise hassas programda ince yapılı olmayan spor ayakkabılarım makinede bir buçuk numara birden küçüldü. Siz de bunu yaşamak istemiyorsanız bir kez daha bakın spor ayakkabınızın tipine.

Spor ayakkabı nasıl yıkanır

Yumuşak ve daha ince yapılı spor ayakkabılarıma ise herhangi bir şey olmadı. Bunun için makinede kullanacağınız programdan çok spor ayakkabınızın tipi, malzemesi ve yapısı çok önemli. Program olarak ise ayakkabılarınızı hırpalamayacak hassas programı seçebilirsiniz.

Gelelim spor ayakkabı nasıl yıkanır sorusuna. Spor ayakkabılarınızı makineye atacaksanız onları asla tek başına yıkamayın. Yoksa sıkma sırasında makinenin içinde oradan oraya çılgınlar gibi darbe yiyecektir. Bu nedenle renk vermeyeceğinden emin olduğunuz bir kaç parça kıyafetle beraber tın ve sıkışmasını çok sarsılmamasını sağlayın.

Yandex.Metrica