Banyo Güzelleştirme Taktikleri

Posted on by

En güzel banyo dekorasyonları

Banyoların evlerde önemi bir ayrıdır. Bu nedenle banyo güzelleştirme taktiklerini burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Son derece küçük eklemelerle banyonuzu bir anda son derece şık, ferah ve oldukça modern bir havaya sokabilirsiniz. Gelelim uzmanların daha güzel banyolar için verdikleri tüyolara.

Banyo Güzelleştirme Taktikleri

Banyo aydınlatması modelleri

Aydınlatma ev dekorasyonunda her zaman ayrı bir önem taşır. Ancak bir banyonun bütün havasını değiştirmek için aydınlatmanın önemi bambaşkadır. Genelde en güzel banyo dekorasyonlarına baktığınızda aydınlatmanın bolca kullanıldığını hemen görürsünüz. Genelde banyolarda önerilen aydınlatma çeşitleri içinde banyo aplikleri ve spot ışıklar ilk sıraları çeker. Bunun yanında banyonuzda ayarlanabilir ışıklar da tercih edebilirsiniz. Çünkü özellikle banyo yaparken loş ışığın yarattığı rahatlık adeta paha biçilemez.

Banyo dekorasyonu modelleri

Banyonuzu gereksiz ve fazlaca dekoratif ürünlerle doldurmayın. Banyonuzda ferah, şık ve hoş bir hava yaratmak için size önerimiz renkli küçük havlulardır. Renkli küçük havlularınızı şık bir tabak içine koyup banyonuzda aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Beraberinde dekoratif ürünler kullanacaksanız da önerilen daha çok pastel tonlardaki ürünler. Bu yumuşak renkler banyonuzun havasını çok değiştirecektir.

Banyo dekorasyonunda çiçek kullanımı

Çiçekler girdikleri hangi ortamları güzelleştirmezler ki. Elbette gerçek çiçeklerden bahsetmiyoruz, ancak gerçek gibi görünen yapay çiçekler banyoların adeta muhteşem bir havaya girmesine yardımcı olacaktır. Dilerseniz rengarenk bir çiçek buketi, dilerseniz de sapsade beyaz bir orkide ile banyonuza renk katabilir ve son derece şık dokunuşlar sağlayabilirsiniz. Ayrıca banyo dekorasyonu örneklerinde özellikle çiçek süslemelerinin yanı banyo dekorasyonlarında çiçeklerin sık kullanıldığını görürsünüz.

en tarz banyo dekorasyonu örnekleri

Banyolarınızda kokulu çubuklar kullanın

Bir spaya gittiğinizde her yerde kokulu çubuklar, kokulu mumlar olduğunu görürsünüz. Bunun nedeni koku insanı rahatlatır ve sinirlerini yatıştırır. Stres dolu bir günün ardından şık bir şekilde dekore edilmiş banyonuzda mis gibi rahatlatıcı bir koku eşliğinde banyo yapmanın keyfi paha biçilemez. Bu nedenle siz de kokulu çubuklardan alıp banyonuzun hem kokusunu hem de havasını değiştirebilirsiniz.

banyo dekorasyonu örnekleri En güzel banyo dekorasyonları

Banyonuzda farklı tasarımlar tercih edin

Genelde banyolarda hep klasiğe gideriz. Musluk değişecekse klasik bir model seçeriz, ya da duş kabini yaptıracaksak gene klasik bir model seçeriz. Ancak size önerimiz banyonuzda hiç sıkılmayacağınız bir tarz arıyorsanız farklı tasarımlara banyonuzda yer verin.