Burçlara Göre Ev Dekorasyonları

Posted on by

Burçlara göre ev dekorasyonu önerileri

Her burcun zevki ve tarzı farklıdır ve her burcun kendini iyi hissettiği dekorasyon modelleri vardır. Bugün bu yazımızda uzmanlarından edindiğimiz burçlara göre ev dekorasyonları konusunu işleyeceğiz. Kendi burcunuzun mutlu olacağı renkleri ve tarzları evinize yansıtırsanız ya da eşinizin burcunun zevklerine göre bir dekorasyon sağlarsanız o dekorasyon o burcun sahibini çok mutlu edecektir.

Burçlara Göre Ev Dekorasyonları

Koç burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Aslında burçlara göre ev dekorasyonu önerileri bir kişinin evinde son derece mutlu hissetmesi için kesinlikle gerekli bir durumdur. Eğer doğru uygulanırsa sonuç çok tatmin edici olacaktır. Koçlar evlerinde ilginç dekorasyon figürleri ve farklı süs eşyaları kullanmalıdırlar. Çünkü koçların o özgür ruhlarına bu tarz farklı tasarım süs eşyaları çok yakışır. Bir koç evi asla sıradan olmamalı ve farkını ortaya koymalıdır. Bunun yanında koç insanları anılara da çok önem verir. Bu nedenle koç burcu insanlarına önerimiz duvarlarında bol bol güzel anılarının olduğu fotoğraf çerçeveleri ile süslemeleri.

Koç burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Burçlar ve evleri

Boğa burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Boğa burcu insanları son derece düzenli ve tertipli insanlardır. Bu nedenle evleri hep derli toplu ve düzenli olur. Lükse çok düşkündür ve estetiğe de oldukça fazla önem verir. Bu nedenle evlerinde kullanacakları her obje önce onların gözüne çok güzel görünmelidir. Bir boğa burcunun evinde en özenli bölüm ise mutfaklarıdır. Burçlar ve evleri konusunda en düzenli ve en zevkli döşenmiş evler genelde boğa burcu insanlarının evleridir.

Boğa burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

İkizler burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Yeniliklere açık ve hareketli ikizler burcu insanlarının evleri de tıpkı kendileri gibi eğlenceli döşenmelidir. Bir ikizler burcu insanı sıradan ve tek renk döşenmiş bir evde asla mutlu olamaz. Ona renkli ve farklı dekorasyonlar lazımdır. Ayrıca teknolojik eşyalara da bayılır ikizler burcu. Bu nedenle evlerinde en son teknolojik eşyalar bulundururlarsa çok daha mutlu olacaklardır.

İkizler burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Yengeç burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Burçlar içinde evlerine en düşkün burç yengeç burcudur. Günlerce evinden çıkmasa gene de evinde mutludur. Evim evim güzel evim sözü bu burcun insanları için söylenmiş olsa gerek. Evine bu denli düşkün olan yengeç burcu için evinin dekorasyonu da elbette son derece önemlidir. Ferah ve temiz görünümlü dekorasyonları sever yengeç insanları. Antika aksesuarlar, yengeç burcu insanlarını çok mutlu eder. Yumuşak renklerden oluşan ve antika süs eşyaları ise süslenen bir ev dekorasyonu onları çok mutlu edecektir.

Yengeç burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Aslan burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Gösterişi çok seven aslan burcu insanlarının evleri de tıpkı kendileri gibi havalı ve ihtişamlı olmalıdır. Aslan burcu insanları sade ve sıradan döşenmiş ev dekorasyonlarından nefret ederler. Parlak renkler özellikle ev dekorasyonlarında tercih edecekleri renklerin başında gelir. Bunun yanında evlerinin zengin görünmesi için de ellerinden geleni yaparlar. Evlerinde en çok alışveriş yaptıkları bölüm ise mutfaklarıdır. Bir aslan burcu insanını sürekli mutfak eşyası satın alırken görebilirsiniz.

Aslan burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Başak burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Düzen ve titizlik konusunda başak burcu insanlarının ne denli takıntılı olduklarını bilmeyen yoktur. Bu nedenle burçlar içinde en temiz ve en düzenli evler başak burcu evleridir. Genelde sade ve yalın modeller başak burçları için çok idealdirlar. Bir çok burcun aksine iddialı parçalar ve keskin renkler başak burcunu çok mutsuz ve rahatsız eder. Genelde açık renkleri tercih ederler ev dekorasyonlarında. Eşyalarında aradıkları en büyük özellik ise kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Bir başak burcunun evinde mutlu olabilmesi için sade açık renk ve az eşya ağırlıklı dekorasyon tercih edilmesi gerekir.

Başak burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Terazi burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Burçlar içinde ne yaratıcı burç olması ve sanata olan düşkünlüğü ile meşhur olan terazi burcu insanlarının evleri adeta bir müzeyi andırır. Terazi burcu insanları evlerinde sanatsal eşyalar kullandıklarında çok daha fazla mutlu olurlar. Bir terazi burcunun evinde mutlu olabilmesi için son derece ince zevkle döşenmiş ve her ayrıntısı düşünülmüş bir dekorasyon tercih edilmelidir. Bunun yanında evin bir çok köşesinde özel sanatsal objeler olmalıdır.

Terazi burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Akrep burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Bir akrep evini yüz metreden tanırsınız. Çünkü buram buram gizem kokar. Gizemli kişilikleri ile ön planda olan akrep burcu insanları bu tutumlarını evlerine de yansıtmayı severler. Akrep burcu genelde koyu renk mobilyalar sever. Siyah deri koltuklar, lacivert eşyalar tam akrep burcuna göredir. Akrep burcunun kendini evinde mutlu hissedebilmesi için koyu renklerle döşenmiş bir eve sahip olması gerekir. Koltuk olarak ise akrep burcu kesinlikle deri koltuklarla mutlu olacaktır.

Akrep burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Yay burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

En büyük tutkusu seyahat etmek olan yay burcunun evi son derece rahat ve konforludur. Temiz ama takıntılı bir şekilde düzenden uzaktır. Yay burcuna misafirliğe gelen biri inanılmaz rahat eder. Bir yay burcunun evinde rahat koltuklar en önemli unsurdur. Aksesuar olarak ise sadece seyahatlerinden dönerken aldığı hatıra eşyalarını kullanmayı sever.

Yay burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

yay burcunun ev dekorasyonu

Oğlak burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Oğlak burcu evinde sonuna kadar rahat etmek ve teknoloji ile meşgul olmak ister. Bir oğlak burcunun evinde mutlu olabilmesi için kesinlikle koltuklarının çok rahat olması gerekir. Rahat L koltuklar tam anlamı ile oğlak burçları için çok uygundur. Yemeye de çok düşkün olan oğlak burcu için mutfakları ayrı bir önem taşır. Bu nedenle mutfak dekorasyonlarının da özenli olması gerekir.

Oğlak burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Burçlara göre ev dekorasyonu önerileri

Kova burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Farklı döşenmiş bir ev dekorasyonu görürseniz bilin ki o bir kova burcu evidir. Çünkü kova burcu evini son derece farklı döşemeyi sever. Evlerinde farklı kültürleri simgeleyen özel eşyalar kullanmayı, desenli ve mistik kumaşlardan oluşan koltuklar kullanmayı tercih eder. Bir kovanın evinde kendini mutlu hissetmesi için hem çok farklı hem de çok sade bir dekorasyona sahip olması gerekir.

Kova burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Balık burcuna göre ev dekorasyonu önerileri

Estetik duyguları çok gelişmiş olan balık burcu insanları evlerinde ince detaylara kadar herşeye fazlasıyla titizlenir ve önem verirler. Balık burcunun evinde mutlu olabilmesi için o evin titizlikle döşenmesi gerekir. Balık burcu insanları büyük koltuklardan ve geniş yataklardan hoşlanırlar. Aksesuar olarak ise tam tersine küçük küçük aksesuarlar tercih ederler. Seçecekleri kumaşlar ise kesinlikle doğal olmalıdır. Aksini evine bile sokmaz balık burcu insanı.

Balık burcuna göre ev dekorasyonu önerileri