Çocuk Odaları İçin Farklı Mobilya Fikirleri

Posted on by

Çocuk odaları için orijinal mobilya fikirleri

Çocuk odası dekorasyonu denilince akla hemen mavi ya da pembe renkler ve belli standartlarda döşenmiş odalar geliyor. Ancak eğer çocuk odaları için farklı mobilya fikirleri arıyorsanız bu konuyu uzmanlarına danıştık ve kesinlikle çok orijinal, çok güzel fikirler elde ettik. Eğer siz de farklı bir çocuk odası dekorasyonu yaratmak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

Çocuk Odaları İçin Farklı Mobilya Fikirleri

Çocuk odalarında kara tahtalar

Sizlere çocuk odaları için orijinal mobilya fikirleri sunarken aynı zamanda bu fikirlerin sezonun trendlerine de sonuna kadar uygun olmasını önceliklendiriyoruz. Anlayacağınız bu sezon çocuk odalarında özellikle kara tahtalar çok moda. Ancak kara tahta sadece moda olduğu için mi tercih ediyoruz? Elbette hayır. Çocuğun her an bir şeyler çizebileceği, karalayabileceği elinin altında silip silip tekrar çizebileceği bir tür defter gibi. Yaratıcılığı için de son derece uygun karar tahtalar. Bugünlerde özellikle çocuk odası dekorasyonlarında kara tahtalar çok fazla karşımıza çıkıyor.

Çocuk Odaları İçin Farklı Mobilya Fikirleri

Küçük genç odaları için çözümler

Eğer küçük genç odaları için çözümler arıyorsanız aslında size önerimiz bu ara yaşta kalan çocuğunuz için farklı tasarımlar uygulamanız. Böylece çocuk büyüyünce de bu tasarımları beğenmeye devam edecektir. Küçük genç odalarında bu aralar özellikle ev temalı odalar çok moda. Ev şeklinde giysi dolapları, ev şeklinde kitaplıklar şeklinde. Hatta eğer yeterli alanınız varsa adeta ağaç evi andıran oyun evleri de son derece şık ve özellikle küçük genç odaları için idealler.

Küçük genç odaları için çözümler

Çocuk odası mobilya modelleri

Özellikle çocuk odası mobilya modelleri arasında ranzalar son günlerde çok popüler. Genelde çok çocuklu ailelere tavsiye edilen ranza modelleri, gelişen tasarımlar sayesinde çok farklı ve çok orijinal modellere kavuştu ve artık sadece çok çocuklu ailelerin seçimi olmaktan çıktı. Eğlenceli modeller tek çocuklu ailelerin dahi tercihi oldu. Siz de kullanışlı ve fonksiyonel ranza modellerini inceleyerek çocuğunuzun son derece keyif alacağı bir model alabilirsiniz.

Çocuk odası mobilya modelleri

Çocuk odaları için duvar süsleri

Bir çocuk odası duvarı asla sade ve özensiz olmamalıdır. İllaki o duvar çocuğun sevkine göre süslenmelidir. Dilerseniz çocuğunuzun odasını baştan aşağıya silinebilir plastik boya ile boyatabilir ve çocuğunuzun duvarlara resim yapmasına izin verebilirsiniz. Eğer o cesaret bende yok diyorsanız özel çocuk odası duvar kaplamaları, duvar süslemeleri ya da çocuk odası için tasarlanan özel karakterli duvar aydınlatmalarını tercih edebilir ve böylece çocuğunuzun odasının son derece eğlenceli ve renkli olmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk odaları için duvar süsleri

Çocuk odalarında ağaç ev tasarımları

Özellikle son günlerde çocuk odalarında ağaç evler çok moda oldu. Elbette bunu keşfeden tasarımcılar hemen kolları sıvadılar. Eğer çocuğunuz ağaç ev isteyip duruyorsa ona ağaç ev şeklinde bir yatak alabilirsiniz. Son derece şık ve adete gerçek ağaç ev şeklinde tasarlanmış yataklar göreceksiniz.

çocuk odaları için ağaç ev tasarımı