Çocuk Odası Mobilya Modelleri

Posted on by

Bir ev içinde dekore edilmesi en eğlenceli bölüm elbette hiç şüphesiz çocuk odalarıdır. Peki en yeni trend çocuk odası mobilya modelleri hakkında bir fikriniz var mı? Değişen her yeni dekorasyon trendleri gibi çocuk odalarında da elbette değişen bir trend vardır. Eğer çocuğunuza oda yapmayı ya da odasını yenilemeyi düşünüyorsanız yazımızı kesinlikle okumalısınız. Çünkü yeni trendler çok güzel ve kesinlikle çok keyifli.

Çocuk Odası Mobilya Modelleri

Öncelikle son günlerde fareklı tasarımlar çok popüler. Ağaç ev şeklinde bir oda dekorasyonu özellikle çocukların çok fazla ilgisini çekiyor. Özellikle de erkek çocuk odası dekore edenler tarafından farklı tasarım bir oda istendiğinde ağaç ev tarzı odalar çok tercih ediliyor. Kızlar için ise şatoyu andıran oda dekorasyonları çok tercih ediliyor.

Bu kadar farklı tasarım olmasın şık olsun ve kullanışlı olsun diyenlerdenseniz elbette daha şanslısınız. Çünkü alternatif çok fazla bu tarz dekorasyon örneklerinde. Öncelikle çocuk odası dekorasyonu yaparken çocuğunuzun yaşı ve o odayı ortalama kaç sene kullanacağınız gibi bazı detaylar aslında çok önemli.

Çocuğunuz tam ara yaştaysa mümkünse çok fazla küçük yaşlara hitap eden bir mobilya dekoru tercih etmeyin. Çünkü çocukların zevkleri yaşlarına göre belirlenir ve bir sene sonra oda dekorasyonunu çok bebekçe bulabilir. Bu nedenle bu detaya aman dikkat diyoruz. Onun haricinde gene çocuğunuza bir oda dekore ettiniz ve çocuk okul çağında değil. Ancak siz o odayı uzun yıllar kullanacaksanız onun okul çağına geldiği yıllar için de kullanabileceği bir oda planlamanız gerekiyor. Çünkü bu tarz şeyleri sonradan toparlamak çok zor oluyor.

Uzun bir süre o odayı kullanacaksanız daha çok düz renklere gidebilirsiniz. Mat beyaz, kızlar için tatlı bir pembe, erkekler için ahşap tarzı renkler, turkuazlar ve beyazlar çok hoş olacaktır. Ama elbette çocuk odası demek renk ve eğlence demektir. Çocuğunuzun bu odada kendiniz mutlu ve enerjik hissetmesi için de ona çocuk odası süslemesi yapabilir ve odasını süsleyerek mobilyalarını sade ve yalın seçebilirsiniz. Böylece ileride daha kolay değişimler yapabilirsiniz odada.

erkek çocuk odası

Odasında duvar çıkartmaları kullanmasına izin  verin. Seyirlik tavan aydınlatmaları kullanın. Duvarlarına duvar kaplamaları da kullanabilirsiniz. Bulut, yıldız güneş gibi gökyüzü kaplamaları çocuklar tarafından çok seviliyor ve çok da trend.

Eğer küçük bir çocuk odanız varsa bu odada yaratıcılığınızı kesinlikle sonuna kadar kullanmalısınız. Tercih edeceğiniz mobilyalar dışı küçük ve içi büyük olmalı. Aynı zamanda saklama alanı bol olan mobilyalar tercih etmelisiniz. Son günlerde özellikle çocuk odalarında bir yatak, bir dolap, baş ucu komodini ve beraberinde arkadaşı geldiğinde ya da kendi yatağı harici bir koltuk tarzı bir yerde oturup oyun oynamak, kitap okumak istediğinde kullanabileceği sedir tarzı yatak olmalı. Bu aslında bir yatak değil bir oturma koltuğu. Uzun ve arkası bolca minderle kaplı ve yüksek. Hem çocuğunuzun bir arkadaşı geldiğinde burada rahatlıkla yatırabileceğiniz bir koltuk yatak.

Bunu gündüz koltuk akşam ise yatak olarak değerlendirebilirsiniz. Yüksek olmasının nedeni ise içinde eşya saklayabileceğiniz kocaman bir sandığının olması. Bu tarz saklama ve oturma alanı olan koltuk yataklar son günlerde çok trend. Aynı zamanda çok da seviliyorlar. Daha fazla fikir için galerimizi inceleyebilirsiniz.