Country Ev Dekorasyonu Örnekleri

Posted on by

İngiliz country tarzı salon dekorasyonu

Eğer sıcak, samimi ve pastel renklerin hakinm olduğu dekorasyonlar hoşunuza gidiyorsa, sizin tarzınız country tarzıdır diyebiliriz. Bu nedenle country ev dekorasyonu örneklerini burada sizlerle paylaşırken, bu tarzın sevdiğiniz bir tarz olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle yazımızı iyi okumalısınız. Çünkü son günlerde country  dekorasyon çok popüler oldu ve çok fazla uygulanmaya başlandı. Ancak bu denli çok sevilince country  adı altında yanlış dekorasyonlar da çok yapılmaya başlandı.

Country Ev Dekorasyonu Örnekleri

Öncelikle evlerinde country  tarzı dekorasyon sağlamaya çalışan bilmesi gereken en önemli detay renklerdir. Kesinlikle country  tarzda bir dekorasyon koyu renklerin hakim olduğu bir renk bütünlüğüne sahip değildir olamaz da. Özellikle ingiliz country  tarzı salon dekorasyonu modellerine baktığınızda karşınıza her zaman pastel renkler ve açık tonlar çıkar. İşte country  tarzının gerçek renkleri bunlardır. Zaten bu tarzı sıcak ve samimi yapan da bu renklerin yumuşaklığıdır.

Country dekorasyon fikirleri country dekorasyon

Country dekorasyon fikirleri

Çok sıcak, çok samimi ve çok hoş bir tarz yaratır country . Bu nedenle tüm dünyanın benimsediği ve beğendiği bir tarzdır aslında. Ancak uygulaması aslında sanıldığının aksine çok daha zordur. Çünkü hatalara gebe bir dekorasyon şeklidir. Bu nedenle bu dekorasyonu çok iyi bilmek ve tanımak gerekir uygulamadan önce.

Gelelim country  dekorasyon fikirlerine. Öncelikle bu dekorasyonda renklerden başlayın. Çünkü renkler ana temadır. Daha çok önerilen ise pastel tonlarından bir renk belirlemeniz ve o renkten gitmenizdir. Bu son derece şık bir country havası yaratacaktır.

Ancak siz daha fazla renk kullanmak istiyorsanız, o zaman doğru rengi, doğru renkle kombinlemeniz son derece önemlidir. Doğada yer alan her renk aslında country tarzının benimsediği önemli renklerdir. Mesela yeşil countryde çok fazla kullanılır. Aynı şekilde gökyüzü mavisi sık kullanılan bir renktir.

Country mutfak dekorasyonu

Doğada benimsediğiniz ve hoşunuza giden yumuşak bir rengi alıp beyaz, krem ve toprak renkleri ile beraber kullanın. Emin olun sonuç o istediğiniz harika country tarzını yaratacaktır.

Tercih edilen koltuklar ise genelde geniş ve rahat olmalıdır. Koltuklarınıza ise rengarenk mini minderler koymalısınız.

Mobilya tercihinizde ise kesinlikle ahşap ve açık renkleri tercih etmelisiniz. Önerilen ise beyaz ahşaplardır. Bu country tarzının olmazsa olmazları arasındadır aslında. Bunun yanında hasır ve bambu da gene country tarzında sık tercih edilen mobilyalardandır.

Country tarzı dekorasyon en tarz country dekorasyon örnekleri

Evinizde aksesuar olarak renkli yapay çiçekler kullanın. O pastelin ve beyaz mobilyanın yanında renkli çiçekler adeta bir şaheser gibi duracaktır. Bunun yanında ferforje aksesuarlar ve seramik süslemeler de gene aynı şekilde country ile çok uyumludurlar.

İngiliz country tarzı salon dekorasyonu

Unutmayın country tarzı kesinlikle ferah ve havadar olmalıdır. Bu tarz bir dekorasyonda gözü yoran hiç bir fazlalık olmayacağı gibi aynı zamanda koyu renkler de asla tercih edilmez. Duvarlarınızın renginin de açık renk olması gerekir.