En Güzel Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Posted on by

Yaşam alanlarının en özel odası hiç şüphesiz yatak odalarıdır. Peki en güzel yatak odaları için dekorasyon fikirlerine ne dersiniz? İşte dünyaca ünlü iç mimarların ve tasarımcıların özel yatak odası dekorasyonu fikirlerini burada sizlerle paylaşacağız. Eğer yeni bir yatak odası dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız ya da mevcut yatak odanızın dekorasyonunu değiştirecekseniz bu önerilerimizi bir okuyun deriz.

En Güzel Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası dekorasyonlarında en önemli detay renktir. Çünkü daha çok uyumak için kullanılan yatak odalarında yanlış bir renk bütünlüğü tüm uyku düzeninizi alt üst edebilir. Bun nedenle doğru renkleri doğru şekilde kullanmak ve ona göre kombin yapmak gerekir. Endişelenmeyin en güzel yatak odası dekorasyon örnekleri verirken size yatak odanızda kullanmanız gereken renkler hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

en güzel yatak odası dekorasyon örnekleri

Genelde yatak odası dekorasyonu fikirleri içinde en çok göze çarpan renk yeşildir. Yeşilin her tonu önerilir yatak odaları için. Yeşille beraber hafif bir kırmızı ve pembe tonları da özellikle sabahları enerjik kalkabilmek adına önerilen renk kombinleri arasında. Ancak her rengi doğru oranda abartmadan kullanmak kaydı ile.

yatak odası dekorasyonunda kullanılabilecek renkler

yatak odası dekorasyonu fikirleri

Son günlerde duvar kağıtları çok trend. Renkli duvar kağıtları ya da şekilli duvar kağıtları nasıl da güzel bir dekorasyon sağlar değil mi? Ancak burada uzmanların uyarısı var. Maalesef yatak odasında duvar kağıdı kullanımı pek önerilmiyor. Ancak duvar kağıdına ilginiz varsa ve bir şekilde kullanmak istiyorsanız önerilen sadece bir duvarın kağıt ile kaplanması. Yatak baş ucunun olduğu duvar bu iş için harika bir seçim olabilir.

yatak odaları için duvar kağıtları

Aksesuar kullanmaktan kaçınmayın. Ancak elbette abartmamak kaydı ile. Gene mimarlarımızın önerisi özellikle baş ucunda kullanılan aydınlatmalar. Bunlar hem sıcak hem de şık bir hava katıyor. Yani yatak odası dekorasyonlarının olmazsa olmazları arasında baş ucu aydınlatmalar. Buna ilaveten ise doğal görünümlü aksesuarlar kullanın. Şatafattan uzak ve sıcak aksesuarlar.

yatak odası baş ucu abajurları

Eğer yatak odanızın bir bölümü giyinme odası ise bu bölümü bir paravanla ya da kalın bir perde ile yatak odanızdan ayırın. Çünkü giyinme bölümü yatak odanızda sürekli olarak gözünüze takılır ve karmaşa tarzı bir görüntüye neden olur.

Yatak odanızda eğer yeterli yeriniz varsa, şöyle şık bir oda salıncağı muhteşem bir görüntü ve son derece farklı bir dekorasyon yaratmanızı sağlayacaktır. Son günlerde dekorasyon trendlerinde özellikle puflar çok moda. Yatağınızın ayak ucuna dekoratif bir puf koyduğunuzda odanın tüm havasının bir anda değişeceğinden amin olabilirsiniz.

yatak odası için puflar

Gene aynı şekilde son zamanların dekorasyon trendlerinde tuğla görünümlü duvarlar çok moda. Özellikle yatak odanızda baş ucunuzu bu şekilde tuğla duvar görünümünde kaplattırabilirsiniz. Bu son derece rustik, sıcacık ve trend bir dekorasyon yaratmanızı sağlayacaktır.

en güzel yatak odası dekorasyon fikirileri