Evi Düzenli Tutmanın Yolları

Posted on by

Evi toplu tutmanın püf noktaları

Hepimizin ortak sorunudur dağılan evimizin her zaman temiz ve tertipli kalmasını sağlayabilmek. Aslında bunun için bazı küçük ipuçları var. Bu ipuçları sayesinde evi düzenli tutmanın yolları da aslında biraz daha kolaylaşıyor. Söylenenleri ve önerileri her zaman uyguladığınızda evinizde her zaman derli toplu bir ortam sağlayabilirsiniz aslında.

Evi Düzenli Tutmanın Yolları

Çamaşır günü belirleyin

Evlerde en sinir bozucu olanlardan biri de sürekli ortalıkta kurumaya çalışan çamaşırlardır. Bunun önüne geçebilmek için haftada belli günler sadece çamaşır günü düzenleyin.

Sabahları yatağınızı toplamayı asla ihmal etmeyin

Aslında evi toplu tutmanın püf noktaları arasında en önemli detay her sabah yataktan kalkar kalkmaz yatağınızı toplamak. Her sabah güzel bir şekilde toplanan yatak evinizin derli toplu olmasını sağlıyor.

düzenli evlerin sırları

Bulaşık makinenizi sabahtan yerleştirin

Gün içerisinde en zoru da bulaşık makinesi yerleştirmektir. Genelde en sıkıcı işlerden biridir bulaşık makinesi yerleştirme işi. Bu nedenle sabah kalkar kalkmaz ilk iş hemen bulaşık makinenizi yerleştirin. Çünkü aksi halde çıkan bulaşıklar mutfakta dağınıklık yaratacaktır.

Düzenli evlerin sırları

Merak edenlere düzenli evlerin sırları arasında aslında tertipli olmak ilk sıradadır diyebiliriz. Bunu tahmin ettiğinizi düşünüyoruz ancak bu gerçekten düzenli bir ev için son derece önemlidir. Her zaman üzerinizden çıkardıklarınızı yerli yerine yerleştirin ve ortada asla fazla kıyafet bırakmayın.

Akşam yatmadan dağınıklıkları ortadan kaldırın

En çok yapılan yanlış ise akşam genelde uyku bastırır ve doğruca yatağa gidilir. Ancak sabah kalktığınızda o ev size son derece negatif enerji verir. Çünkü dağınıklık insan sinirini bozucu bir etkiye sahiptir. Derli toplu bir eve uyanmak çok daha huzur vericidir. Bu nedenle akşam yatmadan önce evinizdeki dağınıklıkları toplamanızı öneriyoruz.

Mutfağınızı her zaman temiz tutun

Kirli bir mutfak bir eve hiç yakışmayacak kötü bir durumdur. Mutfakta işiniz bitince asla arkanızda kirli bir mutfak bırakmayın. Her zaman mutfağınızı ve lavabonuzu temiz tutun.

Evi toplu tutmanın püf noktaları

Şarjlı bir süpürge edinin

Her gün temizlik yapmak çok yorucu olabilir. Bu nedenle basit ve küçük şarjlı birsüpürge ile gözünüze çarpan toz ve kılları hemen çekin. Ortalıkta kırıntı, kıl ya da toz parçacıkları olmasına asla izin vermeyin ve gördüğünüz anda hemen küçük şarjlı el süpürgenizle çekin.