Faturaları İnternetten Ödemenin Konforu

Posted on by

Elektrik faturalarınızı ödemek için hala fatura ödeme merkezlerine giderek saatlerce sıra mı bekliyorsunuz? İnterneti hayatınızdan her alanında kullanıyorsunuz. O halde artık faturalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde ödemek için de internetten faydalanabilirsiniz. Bu noktada sizlere önerimiz Enerjisa online işlemlerden faydalanmanız olacak. Çünkü çok sayıda kişi ödemesini sadece dakikalar içerisinde bu internet sitesinin sunduğu online işlemler menüsünden kolayca yapıyor.

Öncelikle Enerjisa online işlemler merkezine üye olmanız gerekiyor. Üyelik işleminizi de sadece birkaç dakika içerisinde hızlıca tamamlayabilirsiniz. Sonrasında  üye girişi yaparak fatura ödemelisin kredi kartınızla kolayca yapabiliyorsunuz. Bu arada ödemenizi Enerjisa’nın anlaşmalı olduğu bankalardan da gerçekleştirebilirsiniz. Bankadan ödeme yapmak için sözleşme hesap numarası ya da geçmiş döneme ait herhangi bir faturanızın da bulunması gerekiyor. Anlaşmalı bankalardan size en yakın olanını tercih edebilir ve ödemenizi bu yolla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada PTT şubelerinden de ödeme yapma şansı Enerjisa tarafından tüm elektrik abonelerine sunuluyor. Aynı zamanda Enerjisa işlem merkezlerinden de elektrik faturası ödemesi yapabiliyorsunuz. Mutlaka size çok uzak bir yerde bulunan fatura ödeme merkezlerinde gitmenize gerek yok. Tüm bu  seçenekler arasından size en uygun olanını tercih edebilir ve artık fatura ödeme amacıyla her ay yaşadığınız saatlerce sıra bekleme derdinden kendinizi kurtarabilirsiniz.

enerjisa online islemler

Elektrik faturası hakkında bilmeniz gerekenler

Elektrik faturaları her ay 25 ya da 35 gün arasında değişen bir periyotla kesiliyor. Faturanız 1 ay 25 gün sonra bir sonraki ay da 35 gün sonra gelmiş olabilir.  Bu durumda endişe etmenize gerek yok.

Faturanızı kaybetmeniz de endişe etmenizi gerektirecek bir durum değil. Bu durumda geçmiş dönem  elektrik faturalarınızdan birinin üzerinde yazan sözleşme hesap numarasını kullanarak en yeni faturanızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Çünkü sözleşme hesap numarası ilgili sisteme girildiğinde gelen son faturanız tüm bilgileri ile birlikte görülebiliyor.

Faturanızın ne kadar olduğu ya da son ödeme gününün hangi tarih olduğu gibi bilgileri de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Enerjisa internet sitesinde elektrik faturasını nasıl okumanız gerektiği konusunda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Hatta açıklayıcı bir video da Enerjisa internet sitesinde yer alıyor. Sadece izlemeniz merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmanız için yeterli olur.