Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Posted on by

Ev dekorasyonunda halılar son derece önemlidir. Bu nedenle halı seçerken nelere dikkat edilmeli konusu oldukça önemli bir konu. Çünkü yanlış seçilen bir halı tüm odanın dekorasyonun ciddi anlamda etkileyebilir. Ev dekorasyonunda genelde önce dekore edilecek olan odanın mobilyalarının ve dekoratif eşyalarının önce alınması ve en son tüm bunlara uygun olarak halı seçimi yapılması önerilir. Böylece yapılabilecek bir hatanın ve yanlış bir dekorasyonun önüne geçilmiş olur.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Genelde ev dekorasyonu yapanlar iş halı seçimine geldiğinde hangi halıyı almalıyım sorusunu sorarlar. İşte uzmanların bu konudaki önerileri. Eğer evinizi modern tarzda döşediyseniz tercih edeceğiniz halı modeliniz geometrik şekillerden oluşan ya da minimalist tarz halılar olabilir. Diğer bir seçenek ise düz renk halılar. Genelde modern tarz evler için düz renk halılar uzmanlar tarafından en çok önerilen modellerin başını çekiyor.

3 boyutlu halı modeli

Öncelikle halı alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında evinizin dekorasyonu ile sonuna kadar uyumlu olabilmesidir. Yani seçeceğiniz bir perde halınızla tam anlamı ile zıt bir hava yaratırsa bu kötü bir görüntü yaratabilir. Bu nedenle evinizde halı seçiminizi her zaman sona bırakın. Bu daha temiz ve risksiz bir dekorasyon yaratmanızı sağlar.

halı alırken dikkat edilmesi gereken detaylar

Küçük bir eviniz varsa desenli halılar pek önerilemez. Mümkünse açık renk ve düz renk halılar önerilir. Şekilli halılar küçük alanları daha dar ve karmaşık gösterebilir. Klasik bir dekorasyon bütünlüğünüz varsa da gene aynı şekilde düz renk halı modelleri sizin için çok daha uygun olacaktır.

halı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Önceleri kadınların en dert ettikleri konulardan biri halı temizliğiydi. Bu nedenle mümkün olduğunca antibakteriyel halı modellerini tercih etmenizi ve leke tutmayan halı modellerini tercih etmenizi öneririz. Özellikle çocuk odaları için antibakteriyel halı modellerinin çok daha fazla öneriliyor. Ancak hem temizliği kolay olduğu için hem de mikrop tutmadığı için antibakteriyel halılar kesinlikle tercih edilmesi gereken halı modellerinin başını çekiyor. Son günlerde bir çok markanın antibakteriyel halı modelleri var.

klasik evler için halı modeli

hangi halıyı almalıyım

Eğer kapı girişlerinde ya da hollerde yolluk tarzı halılar ya da küçük kilim tarzı halılar kullanacaksanız bunların kesinlikle kaydırmaz olduğundan emin olmalısınız.

modern evler için halı modeli

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.