Halı Seçiminin Püf Noktaları

Posted on by

Ev dekorasyonunda halıların önemi son derece büyüktür. Peki halı seçiminin püf noktaları hakkında hiç bilginiz var mı? Halılar genelde ev dekorasyonunda başrol oynamaktansa tamamlayıcı görevde olmaları çok daha makuldür.Yani eviniz için seçeceğiniz bir halı o evde yer alan diğer tüm mobilyalarla sonuna kadar uyumlu olmalıdır. Diğer ev aksesuarları ve mobilyalarla uyumlu olan halılar evinizin çok daha şık ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Halı Seçiminin Püf Noktaları

Ev dekorasyonunun adeta olmazsa olmazlarından olan halı modelleri seçim yapmakta sizi bir miktar zorlayabilir. Öncelikle alacağınız halıda dayanıklılık ve leke tutmama özelliği olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer aynı odada birden fazla halı kullanacaksanız ebatlarının farklı boyutlarda olmasına özen gösterin. Halınızın kaydırmaz olması bir çok kazayı önleyeceği için bu ayrıntıyı atlamayın.

Öncelikle tercih edeceğiniz halıyı hangi odada kullanacağınız son derece önemli. Eğer salon için halı modelleri arayışındaysanız seçiminiz kaliteli bir model olmalı. Oturma odalarında ise daha çok modern halılar önerilir. Tüylü halılardan hoşlanıyorsanız da bu tip halıları yatak odalarında değerlendirmenizi öneririz. Bu tarz halılar çok daha romantik bir hava yaratırlar. Mutfaklar için özellikle leke tutmayan ve kaydırmaz cinste halıları tercih etmelisiniz. Koridorlarınızda ise gene kaydırmaz ve yolluk tipi halılar son derece idealdir.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.