Japon Stili Yatak Odası Dekorasyonları

Posted on by

Son günlerin yatak odası dekorasyon modasında japon stili yatak odası dekorasyonları oldukça trend. Eğer sadeliği seviyorsanız ve yatak odanızın dinlendirici etkisi olmasını istiyorsanız, birde bunun yanında trend bir dekorasyon istiyorsanız japon stili yatak odalarını değerlendirebilirsiniz. Japon stili yatak odalarında zen felsefesi uygulanır ve tasarım son derece sade, minimalist çizgilerden oluşur.

Japon Stili Yatak Odası Dekorasyonları

Ancak japon tarzı yatak odası dekorasyonlarında bazı kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle sadelik sevmiyorsanız ve canlı renklere karşı ilginiz fazla ise bu yatak odası size pek uymaz deriz. Çünkü japon tarzı yatak odalarında pembeler, morlar, sarılar kullanılmıyor. Genelde kahverengi, siyah, beyaz, kırmızı ve ahşap rengi kullanılıyor.

Japon sitili yatak odalarında en önemli detay yataktır. Yatak yere yakın, geniş köşeli, kenarlıksız ve sade bir model seçilmelidir. Oldukça sade ve düz renk bir gardırop tercih edilmelidir. Aydınlatma ise gene aynı şekilde son derece sade olmalıdır. Sade bir tavan sarkıtı, lambader ya da kağıt lamba tercih edebilirsiniz.Aksesuar olarak ise uzak doğu motifleri olan duvar aksesuarları bu tarz bir dekorasyon ile oldukça uyumludur.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.