Küçük Mutfak Dekorasyonları

Posted on by

Eğer küçük bir mutfağınız varsa küçük mutfak dekorasyonları konusunda kesinlikle fonksiyonel ve doğru tasarımı yapmanız gerekiyor. Bunun için yaptığımız araştırma sonucunda uzmanların küçük mutfakları olanlara altın değerşindeki önerilerini burada sizlerle paylaşacağız. Küçük mutfaklarda her metrekare son derece önemlidir ve bu nedenle gereksiz bir tasarım ya da dekorasyon bu tarz mutfakları hemen bozar.

Küçük Mutfak Dekorasyonları

Küçük mutfaklar genelde geniş mutfaklara oranla kullanımı çok daha zordur. Ancak imkanlar bunu el verdiyse yapacak bişey yoksa biz de küçük mutfakları en kullanışlı hale sokarak maksimum fayda sağlamaya çalışırız. İşte bu nedenle hem yemek pişirme, hem temizleme alanı olarak kullanılan bu odalar için tasarlanan mutfak dekorasyonu fikirlerini baştan aşağıya burada sizlerle paylaşacağız.

Gelelim küçük mutfaklar için önerilere. Öncelikle küçük bir mutfağınız varsa asla ölü alan tutma şansına sahip değilsiniz. Her alanı en verimli şekilde değerlendirmeli ve bolca depolama alanı yaratmalısınız. Mutafığınızda askılı raflar kullanın. Tezgahınızın üzerini kesinlikle mümkün olduğunca boş tutun. Gereksiz yere doldurmayın.Mutfak eşyalarınızı ankastre olarak seçin bu size yer kazandıracaktır.

amerikan mutfak tasarımları

Küçük mutfaklar için açık raflar çok fazla önerilir. Açık raflar hem çok kullanışlı olur hem de yerden ciddi anlamda tasarruf etmenizi sağlar. Mutfağınızda kullanacağınız renkler de çok önemlidir. Kullanışlılığın yanında mutfağınızın gözünüze de büyük görünmesi önemlidir. Bu nedenle mutfağınızda tercih edeceğiniz renkler açık renk olmalıdır. Zeminde de gene aynı şekilde açık renk bir halı ya da kilim tercih etmelisiniz ve tercih edeceğiniz halı ya da kilim olabildiğince büyük olmalıdır.

küçük mutfaklar için öneriler

mutfak dekorasyonu fikirleri

Küçük mutfaklarda gene ahşap tasarımlar da çok ferah ve geniş bir hava yaratır. Ancak burada seçeceğiniz renk çok önemlidir. Eğer ahşap tercih ediyorsanız beyaz ahşap çok daha mantıklı ve çok daha şık bir mutfak tasarımı sağlamanıza yardımcı olacaktır. Gereksiz aksesuar kullanmaktansa mutfak eşyalarınızı şık tercih ederek mutfağınızı güzel hale sokabilirsiniz. Bunun yanında mutfağınızda yer olmadığı için süslemek istiyor ama süsleyemiyorsanız duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Şık duvar saksıları, renkli çiçeklerle ya da duvar aksesuarları ile.