Kedili Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Posted on by

Kedi odası düzenleme

Genelde kedili evler için dekorasyon önerilerini bulmanız pek de kolay değildir. Ancak bu konuyu hem uzmanlarına sorduk hem de kedilerin rahatını önemseyen fikirler ürettik ve bunları burada sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Kedili Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Bir kedi aldınız ya da mevcut kedinize hem onun çok rahat edeceği hem de evinizin zarar görmeyeceği bir kedi odası düzenleme kararı verdiniz. Bunun için doğru parçalar seçmeniz ve doğru şekilde kullanmanız hem kediniz hem de sizin için çok faydalı olacaktır.

Kedi odası nasıl olmalı?

Kedinizin özel ihtiyaçlarının olduğu eşyaları hem dekoratif şekilde düzenlemek istiyorsunuz, hem de kedinizin bu eşyaları çok kolay şekilde kullanmasını istiyorsunuz. Küçük dekorasyon hareketleri ile bu hiç de zor değil aslında.

Nedir kedi için gerekli demirbaşlar? Kedi tuvaleti, mama kasesi, su kabı, kedi tarağı, oyuncakları ilk akla gelenler arasında. Eğer tüm bu malzemelerinizin öylece ortada kalmasını istemiyorsanız şık bir dolabın kapağını çıkarıp bu malzemeleri bu dolabın içine yerleştirebilirsiniz. Kediniz ihtiyaçları için bu dolaba girebilir ve eşyaları ortada olmaz bu sayede. Kedilerin dolap gibi küçük alanlara girmeyi çok sevdiğini bilirsiniz. Bu nedenle acaba oraya girer mi diye bir şüpheniz olmasın. Ancak elbette dolabın kapağı olmasın.

en güzel kedi odası tasarmları evlerde kedi odası dekorasyonu Kedi odası düzenleme

Kedi tuvaletini gizlemenin yolu

En büyük sorun apartman dairesinde yaşayan ve aynı zamanda evinin şıklığını ve düzenini bozmak istemeyenler arasındadır. Kedinize bir oda ayırabilirsiniz ve bu odayı kedi oyuncakları ve aksesuarları ile çok şık bir hale çevirebilirsiniz.

Bunun yanında özellikle en büyük sıkıntı kedinin tuvaletini yaptığı kaptır. O kabın genelde ortada durması rahatsız edici olabilir. Bunu istemiyorsunuz, küçük bir sehpadan yardım alabilirsiniz. Sehpanın altına yapışkan cırt cırtlı kağıtlardan kullanın ve kedinin tuvalet kabını bu kağıtlı yere sehpanın altına yapıştırın. Sehpanızın üzerine geniş bir örtü serin ve misafiriniz geldiğinde o örtüyü aşağı doğru örtün.

Kediler böyle kutuların, çekmecelerin, dolapların ya da benzer eşyaların içine girmeyi çok severler. Bu nedenle hayal gücünüzü kullanarak çok şık tasarımlar yapabilirsiniz. En iyisi yazıyı kısa kesip birbirinden ilham veren tasarımlara devam edelim. Kedi odası nasıl olmalı sorusuna resimlerle ilham vermeye çalışalım.

Kedi odası nasıl olmalı kedi olan evler için dekorasyon önerileri kedi tuvaleti için öneriler kedi tuvaletini gizlemek için fikirler Kedili Evler İçin Dekorasyon Önerileri kedili evlere dekorasyon önerileri