Kış Mevsimi İçin Dekorasyon Önerileri

Posted on by

Kış yaklaşırken özellikle içinizi ısıtacak ve sımsıcak kış mevsimi dekorasyon önerileri için doğru yerdesiniz. Çünkü tüm dünyada en çok beğenilmiş ve yaşam alanlarında daha sıcak, daha konforlu ve daha kullanışlı ortamlar yaratmak için özel kış dekorasyonu önerilerini sizler için araştırdık. Kış mevsimleri evimizin içinde daha çok zaman geçirdiğimiz ve soğuk havanın etkisi ile elimize sıcak kahvemizi alıp pencereden dışarı bakmayı çok sevdiğimiz bir mevsimdir aslında. Bu nedenle kış döneminde ev dekorasyonu daha bir önem kazanır.

kis-mevsimi-icin-dekorasyon-onerileri

Özellikle kış dekorasyonu örnekleri denilince aklımıza bizi sıcak tutacak ve hem içimizi hem de ruhumuzu ısıtacak ev dekorasyonları gelir. Bu nedenle de aslında durum yazın yapılan dekorasyonlara oranla bir nebze olsa da değişir. Hem çok zevkli hem de çok ince detaya sahip bir durumdur kış dekorasyonu tasarımı. Gelelim tamamen baştan yaratabileceğiniz ya da evinizde kışa uygun yapabileceğiniz kış dekorasyonları örneklerine.

en-guzel-kis-dekorasyonu-ornekleri

Ahşap aksesuarlar kullanın

Ahşap her zaman bulunduğu ortama sıcacık bir hava katar. Siz de eğer evinizde sıcak ve tam bir dağ evi havası yaratmak istiyorsanız ahşap aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Ne olabilir bu aksesuarlar? Şık bir ahşap mumluk kullanabilirsiniz. Ahşap süs eşyaları kullanabilirsiniz. Ya da evinizde yeni bir mobilya tasarımı düşünüyorsanız tercihinizi ahşaptan yana yapabilirsiniz.

evlerde-kis-dekorasyonu

kis-icin-dekorasyon-onerileri

Yaratıcı aydınlatmalar

Aydınlatmalar kesinlikle kış dekorasyonunun olmazsa olmazı diyebiliriz. Kış aylarında özellikle tercih edeceğiniz ışık rengi sarı olmalıdır diyor uzmanlar. Çünkü sarı doğal güneş ışığı görünümünde bir aydınlatma sağlıyor ve beyaz ışığa oranla da çok daha sıcak bir ortam yaratıyor. Bunun yanında ek aydınlatmalar için de şık mumluklar, kandiller ve fenerler kullanabilirsiniz.

kis-dekorasyonu-ornekleri

kis-dekorasyonunda-aydinlatmanin-onemi

Koltuklarınıza örtü atın

Özellikle kış için dekorasyon önerileri içinde koltuk örtüleri ilk sıraları çekiyor. Koltuklarınızın üzerine yumuşacık dokusu ile kaşmir koltuk örtüleri ya da polar tarzı yumuşak örtüler atabilirsiniz.

polar-koltuk-ortusu

kis-dekorasyonu-icin-aksesuar-onerileri

Kalın halılar serin

Halıların bir mevsimi olduğunu biliyor muydunuz? Uzmanlar özellikle mevsim geçişlerinde halılara dikkat çekiyor. Yazın ayrı halılar, kışın ise ayrı halılar serilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Yazın daha ince halılar tercih edilirken, kışın ise daha kalın, yumuşak ve tüylü halılar tercih edilmesi gerektiği vurgulanıyor.

farkli-dekorasyon-onerileri

Mevsim geçişleri ev dekorasyonlarında değişiklik yapmak için harika bir fırsattır. Mevsimsel yapabileceğiniz küçük değişimler size hem kendinizi iyi hissettirecek, hem de evinizin mevsimlere daha uygun hale gelmesine neden olacaktır. Bu nedenle mevsimsel dekorasyon değişimlerini kesinlikle evinizde uygulamalısınız.