Koltuk Kaplama Örnekleri

Posted on by

Koltuk kaplama kumaşları

Son günlerde yeni bir trend gündeme gelmeye başladı. Bu trend koltuk kaplama örnekleri. Eski koltuklar yıpranınca atıp yeni koltuk alma dönemi bir miktar askıya alınacak gibi görünüyor. Çünkü günümüz teknolojisi ve çevre dostu hareketler sayesinde tüketimde başıboşluk biraz rafa kaldırılacak.

Koltuk Kaplama Örnekleri

Aslında kesinlikle bu trend çok iyi oldu. Çünkü koltuk özellikle oturma odalarında ve salonlarda en çabuk yıpranan ve sıklıkla değiştirilmesi gereken mobilyalar arasındadır hep. Ancak bu süreç sanki tarih olacak gibi. Öncelikle koltuğunuz eğer yıprandıysa ve kötü görünüyorsa ya da renginden sıkıldıysanız size kesinlikle koltuklarınızı komple değiştirmek yerine bu metodu öneririm. Renginden sıkılınılan ya da değiştirilmek istenen koltuğun yapısına ve evin dekorasyon tipine uygun koltuk kaplama kumaşlarından kendinize uygun bir model seçerek başlıyorsunuz işe. Daha sonrasında kaplanan koltuk adeta yeni satın alınmış kadar genç ve temiz bir görüntü yaratıyor.

Koltuk kaplama nasıl yapılır?

Gelelim en çok sorulan sorulardan biri olan koltuk kaplama nasıl yapılır sorusuna. Genelde bu durum iskeleti sağlam olan koltuklara uygulanabiliyor. Koltukların komple süngeri ve kendi kumaşı alınarak sizin seçmiş olduğunuz ve kendi koltuğunuzun ebatlarına göre hazırlanmış olan koltuk örtüleri uzman kişilerce koltuğunuza dikiliyor.

en güzel koltuk kaplama örnekleri

Klasik koltuk kaplama modelleri

En çok endişe edilen koltuk tipi ise klasik koltuklardır. Çünkü klasik koltuk kaplama modelleri genelde zor koltuklardır. Ancak artık günümüzde bu tarz koltuklar da oldukça kolay ve son derece şık bir şekilde kaplanabiliyor. Hatta son trend özellikle klasik oymalı bir koltuk takımınız varsa takımdan iki tanesini modern ve farklı bir kumaşla kaplatıp diğer takımı ise beraber aynı kumaşa kaplatmak. Bu da dekorasyon dünyasında oldukça trend ve şık bir tasarıma neden oluyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.