Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Posted on by

Mimarların en çok üzerinde çalıştıkları durum küçük evler için dekorasyon önerileri sunabilmektir. Son günlerde artık evler git gide küçülmeye başladı. Ancak mobilya ve tasarım firmaları bu küçük evleri en güzel şekilde dekore edebilmeniz için bir çok fikir ve öneri de sunmaktadırlar.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Öncelikle dar alanlar için dekorasyon fikirleri konusunda hep beyaz ve açık renklerin önemine vurgu yapıldığını biliyorsunuzdur. Bu tamamen doğru bir tespittir. Eğer küçük bir eviniz ya da dar bir odanız varsa evinizde kullanacağınız renk beyaz ve diğer açık renkler olmalıdır. Açık renkler bulundukları ortamı her zaman daha ferah ve geniş gösterir.

Evinizde tercih edeceğiniz mobilyalarınız pratik ve çok amaçlı olmalıdır. Yani küçük bir salonunuz varsa o salona kocaman bir yemek masası koymak yapabileceğiniz en büyük hata olur. Bunun yerine açıp kapanabilen ya da derli toplu masaları tercih etmelisiniz. Küçük evler için dekorasyon fikirlerinde altın kural büyük ve hantal mobilyalardan uzak durmanız gerektiğidir. Fazla eşya yani evinizde fazlalıklara asla yer ayırmayın ve mobilyalarınızı doğru bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Koltuk seçimi yaparken açıp kapanabilen modelleri ya da altı baza olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.