Modern Uzanma Koltukları

Posted on by

Uzanma koltuğu modelleri

Kendimizi en rahat hissettiğimiz an koltuğumuza uzanıp kahvemizi yudumladığımız andır belkide. İşte bu durumlarda modern uzanma koltukları keyfinize keyif katar ve görsel olarak da evinize renk katar. Ayrıca son günlerde dekorasyon dünyasında uzanma koltukları oldukça popüler. Peki eğer bu koltuklardan almak istiyorsanız, ne tarz almalı ve nasıl diğer eşyalarla kombinlemelisiniz biliyor musunuz? Konuyu uzmanlarına sorduk.

Modern Uzanma Koltukları

Dekorasyon dünyasında artık son günlerde özellikle sade, yalın ve göz yormayan ayrıca rahatlığın da ön planda olduğu mobilyalar çok trend. Bu modeller arasında elbette uzanma koltuğu modelleri ilk sıraları çekiyor. Çünkü hem yalın, hem abartıdan sade, hem rahat hem de kesinlikle şık ve tarz.

Son günlerde hem dünyada hem de ülkemizde çok moda olan uzanma koltuklarını incelemeye aldık ve bir sürü detay olduğunu öğrendik bu koltuklarla ilgili.

Klasik model uzanma koltuğu

Eğer salonunuzun klasik bir havası varsa ve diğer parçalarınız klasikse, tercih edeceğiniz uzanma koltuğunuz da klasik olmalı. Bu mdoel özellikle ülkemizde çok sevilen ve çok beğenilen bir model. Salonunuzda kullanabileceğiniz gibi yatak odanızda da kullanabilirsiniz bu koltuğu.

beyaz uzanma koltuk modeli en güzel uzanma koltukları klasik uzanma koltuk modeli Modern Uzanma Koltukları mor uzanma koltuk modeli

modern ve tarz uzanma koltuk modeli

Tekli uzanma koltuğu

Genelde ülkemizde televizyon koltuğu olarak da geçse de, aslında bu koltuk modelinin adı tekli uzanma koltuğu. Resminden de anlayacağınız gibi model daha oturmadan ne kadar rahat olduğunu zaten gözler önüne seriyor. Hem fonksiyonel, hem de oldukça şık bir model. Bu modeli ister berjer şeklinde, isterseniz de normal tekli koltuk şeklinde olanlarından değerlendirebilirsiniz.

tekli uzanma koltuğu

Deri uzanma koltuğu

Deri her zaman bir asalet katar bulunduğu ortama. Eğer deriyi seviyorsanız uzanma koltuğunuzu deri tercih edebilirsiniz. Şu durum aklınıza takılmasın. Genelde tv. koltukları ya da uzanma koltukları diğer koltuk takımları ile birebir uyumlu olmak zorunda değildir. Kendi başına bağımsız bir model olarak koltuk takımınızın yanında yer almasında dekorasyon kuralları açısında hiç bir sakınca yoktur. Bu nedenle eğer kumaş deri koltuklarınız varsa, deri bir uzanma koltuğu kullanabilirsiniz beraberinde.

deri uzanma koltuk modeli

Dekoratif uzanma koltukları

Uzanma koltukları bazen dekoratif amaçlı da kullanabilir. Elbette oturabilir ve üzerine uzanabilirsiniz ama daha çok görsel amaçlı tasarlanmış modeller, bahsettiğimiz diğer modeller kadar rahat olmayacaktır. Ancak bu modeller evinize apayrı bir hava katacak ve adeta bir saray ortamı yaratacaktır.

Uzanma koltuğu modelleri