Dekorati̇f Ayna Modelleri Nasıl Kullanılır?

Dekoratif aynalar, farklı tasarımları ve küçük veya büyük boyutlarıyla alternatif yaratır. Şık bir görünüme destek olmalarının yanı sıra bulunduğunuz mekanın genişlik algısında da etkilidir. Duvar aynaları, boy aynası, ayaklı ayna veya ayna dresuar çeşitleri ev dekorasyonunda en sık kullanılan parçalar arasındadır.

Küçük alanlarda daha geniş bir mekan konsepti yaratan ayna modelleri, özellikler antre ve giriş yolunda kullanılır. Ayrıca günümüz evlerinde daha minimal mimariye sahip mutfak ve banyolarda da tercih edilir. Hem işlevsel hem de dekoratif açıdan önemli bir role sahip olan aynalar, popüler ev aksesuarları olmaktadır. Dizaynı ve boyutlarıyla farklılık yaratan tasarımlar, pratik kombinler oluşturmanıza fırsat verir. Ev stilinde hoş bir bakış açısı yaratırken, sıra dışı figür veya modeller sayesinde yaşam stilinize dair detaylara yer verir.

ayna modelleri

Aynalar hangi odada kullanılmalıdır? Bu gibi soruların net bir cevabı yok. Evin istediğiniz bölgesinde bu dekoratif eşyalara yer verebilirsiniz. Hol, antre, banyo, mutfak, salon, yatak odası… Asıl nokta ayna kullanacağınız mekanda, hangi modellere yer verdiğinizdir. Duvar aynaları, boy aynası, dekoratif ayna, ayaklı ayna veya dresuar üzeri monte tasarımlardan dekorasyon zevkinize uygun olanı bulmalısınız. Seçim yapmanızı kolaylaştırmak istiyorsanız, yüzlerce ayna modellerine ev sahipliği yapan Markabul koleksiyonlarını ziyaret edebilirsiniz.

Dar Alanlarda Kullanılan Aynalar

Dar alanlarda hem genişlik algısı yarattığı hem de de yer kaplamadığı için duvar aynaları tercih edilebilir. Tablo veya fotoğraflarla süsleyeceğiniz bir giriş alanı yerine evinizin görsel genişliğini artıran boy aynası modellerine duvarınızda yer verebilirsiniz. İşlevsel ve şık bir görünüm sağlayacak olan parçaları mobilya seçiminizi göz önünde bulundurarak satın almanız önemlidir. Elegan konseptlerde ahşap aynalar ön planda olurken; spor ve modern ev stilinde metal çerçeve veya çerçevesiz aynalar kullanılabilir.

dekoratif aynalar

Oturma odanız küçükse, yine duvara asılan dekoratif aynalar mantıklı bir seçim olacaktır. Vitrin üzeri veya koltuğun boş üst kısmında asılı bir ayna, oldukça büyük bir odaya sahip olduğunuz izlenimi verir. Eğer koltukların arasında kullanılacak bir model bakıyorsanız, ayaklı ayna modelleri iş görecektir. Salon için ayna seçerken de diğer eşyalarınıza göz atmayı unutmayın. Spor ve yumuşak bir görünüm için oval aynalar, sert ve keskin hatlar için de kare veya dikdörtgen aynalar tercih edilebilir.

Daha minimal ve sıcak bir tarz istiyorsanız, duvara asabileceğiniz ayna takımlarından faydalabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve desen veya çerçeve içerikleriyle bulabileceğiniz küçük aynaları, sıralı veya rastgele duvara dizebilirsiniz.

mobilyalı aynalar

Geniş Alanlarda Ayna Kullanımı

Geniş ama karanlık bir odanız varsa, mobilyalı aynaları tercih etmek isteyebilirsiniz. Vitrin veya gümüşlük içi ayna tasarımı yine popüler dekorasyonlar arasında yer alıyor. Dresuar ayna modelleri, misafir odasında şıklığın simgesi oluyor. Özellikle güneş ışığını az alan evlerde aynaların yarattığı yansıma, işe yarar bir konsept oluşturuyor.

Camdan gelen ışığı yansıtacak bir düzende dekore edeceğiniz aynalarla karanlığa ışık getirebilirsiniz. Mekanda bütünlük sağlayarak daha ferah bir ortama kapı açabilirsiniz. Dekor veya ihtiyaçlar için olması fark etmeksizin beklentileri karşılayan ayna modelleri, markabul.com adresinde bulunuyor. Evinizin şıklığını artırırken bütçenize de destek olacak ev eşyaları arıyorsanız, yüzlerce markayı bir araya getiren Markabul sitesine uğrayabilirsiniz.

Yandex.Metrica