Bahçe Dekorasyonu Örnekleri

Posted on by

Bu yaz bahçenizce harikalar yaratın

Yaz aylarının en güzel yanı da bahçemizde ya da balkonumuzda serile serile oturmaktır. Ama bunun için güzel bir dekorasyon da şart. Bu nedenle bahçe dekorasyon örneklerini burada sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Eğer güzel bir bahçeniz varsa ya da bir bahçeniz yok ama yeterli büyüklükte bir balkonunuz varsa kesinlikle yazımızı okumalısınız. Çünkü birbirinden trend ve birbirinden modern, şık bahçe dekorasyonlarını araştırdık ve bulduk.

Bahçe Dekorasyonu Örnekleri

Bahçe dekorasyonu örnekleri modelleri

Eğer bu güzel havaların tadını çıkarmak için bahçe dekorasyonu örnekleri modelleri içinde ilham alınacak özel dekorasyonlar arıyorsanız size önereceğimiz fikirleri de uygulamanızı öneririz. Çünkü bahçelerinizdeki alanları en doğru kullanmanız ve en ruhsal açıdan dinlendirici dekorasyonu sağlamanız aslında sizin elinizde.

Bahçe dekorasyonu örnekleri modelleri

en güzel bahçe dekorasyonu örnekleri Pratik bahçe tasarımları

Pratik bahçe tasarımları

Öncelikle işe pratik bahçe tasarımları ile başlamak çok daha doğru. Çünkü uzun uğraş veren bahçe tasarımları zaten sezonu az olan yaz mevsimini kaçırmanıza neden olabilir. Bu nedenle biz pratik ve kolay yollarla bahçenizi dekore etmenizi öneriyoruz.

Bahçeler için rattan oturma grupları

İster bahçeniz olsun isterseniz de balkonunuz olsun. Eğer dış alanlarınızın daha güzel ve daha huzur verici bir havası olmasını istiyorsanız kesinlikle tercihiniz rattan masa ve sandalye takımlarından yana yapmalısınız. Rattan takımlar hem her türlü hava şartlarına ayak uydurabilme özelliği hem de son derece şık oluşu nedeni ile özellikle açık alanların vazgeçilmezleri arasında.

rattan oturma grubu

rattan masa sandalye takımı

Bahçenizde ya da balkonunuzda bir kahve köşesi yaratın

En güzeli de özellikle sıcak yaz günlerinde ılık ılık esen akşam rüzgarı eşliğinde kahvemizi keyifle yudumlamaktır. İnsan evinde huzur ister, rahatlık ister, görsellik ister. Bu nedenle asla ev dekorasyonunuzu oldu bittiye getirmeyin. Her zaman özenin. Gelelim bahsettiğimiz kahve köşesine. Eğer bahçeniz büyükse ve ekstra bir alanınız varsa o alana şöyle güzel bir kahve köşesi yapabilirsiniz. Yuvarlak şık bir fransız kaffesi tarzı bir mini yuvarlak masa ve sandalye takımı ile etrafına güzel şamdanlar ya da mumlar, kandiller koyarak o alanı harika bir yere dönüştürebilirsiniz. Aynı ortamı balkonunuzda da yapabilirsiniz.

yuvarlak bahçe balkon masası

Bahçe ve balkon dekorasyonlarında ahşap masa sandalye takımı

Rattan yerine ahşabı da tercih edebilirsiniz. Ahşap her zaman bulunduğu ortama ayrı bir sıcaklık ve zerafet katar. Siz de bahçeniz için ya da balkonunuz için bu tarz şık ahşap dış alan oturma gruplarından ya da masa sandalye takımlarından edinebilirsiniz.

bahçe için ahşap oturma grubu

Bahçeler için salıncak modeli

Elbette bahçe dediğin salıncaksız olmaz. Uzanıp kitabınızı okuyacağınız, akşam üstü üzerinde şöyle bir kestireceğimiz, arkadaş davetlerinizde bahçenizin havasını adeta bir Bodrum evi havasına sokacak salıncaklardan kesinlikle temin etmelisiniz bahçeniz, terasınız eğer yeterli yeriniz varsa balkonunuz için.

bahçeler için salıncak modeli

Bahçe çadırı modeli

Yazın genelde açık alanlarda özellikle bahçeleri olanlar bilirler oturmak isteriz ama güneş buna izin vermez. Şemsiye falan da bu işi pek çözmez. Bu nedenle size önerimiz özel olarak bahçeler için tasarlanan bahçe çadırlarından temin etmeniz. Ayrıca bu çadırlar bu sezon dekorasyon dünyasında çok da trend bilginiz olsun.

bahçe çadırı modeli

Bahçe aydınlatma modelleri

Bahçeniz varsa çok ama çok şanslısınız bunun değerini bilin. Eğer bahçe mobilyalarınız tamamsa sıra en önemli detay olan aydınlatmaya geldi. Size önerimiz bahçenizi aydınlatmak için ekstra özenmeniz. Çünkü emin olun yapacağınız doğru aydınlatma bahçenizi bir anda beş yıldızlı bir otel bahçesine çevirebilir.

bahçe aydınlatmaları modelleri

Öncelikle size siyah ve nostaljik görünümde olan ayaklı bahçe lambalarını öneriyoruz. Bunları doğru orantılı doğru yerlere monte ettirin. Evin kapısının önüne iki tane olabilir. Eğer güneş alan bir bahçeniz varsa güneş enerjisi ile çalışan çok şirin aydınlatmalar var. Bahçenizin görünen yerlerine bunları yerleştirin. Bahçeden evinize doğru giden yola düz sıra halinde kısa boylu şık aydınlatmalardan kullanın. Tüm bu dediklerimizi yapı marketler size çok kolay temin edeceklerdir.

en güzel bahçe aydınlatmaları