Genç Odası Dekorasyon Örnekleri

Posted on by

Çocuk odasından genç odası dekorasyon örnekleri daha farklı ve aslında yapılması bir miktar daha zordur. Genelde hep bu nedenle oda değişimi yaparken eğer çocuğunuzun yaşı ergenliğe yakınsa fazla çocuksu modeller tercih etmemeniz gerektiği söylenir. Bunun nedeni çocuk ergenlik dönemine girdiğinde odası çocuksu olduğu için tekrar değiştirmek isteyebilir ve bu size iki işe neden olur.

Genç Odası Dekorasyon Örnekleri

Burada dikkat etmeniz gereken ise genç odası tasarımları konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerektiğidir ve daha sonrasında da çocuğunuzun zevkine ve tarzına kesinlikle uyum sağlaması gerekmektedir. Odanın tarzını ve renk bütünlüğünü çocuğunuz seçmelidir.

Ergenlik dönemindeki gençler için renkler çok önemlidir. Ancak bazen farklı olmak adına yanlış seçimlerde yapabilirler. Bu durumda onların isteğine genede saygı duyarak onu farklı modellere yönlendirmeye çalışabilirsiniz. Genç odalarında en çok önerilen ve tercih edilen renkler fuşya, yeşil, turuncu, mavi, mürdüm gibi canlı renklerdir. Bu renkleri beyazla beraber kombinleyebilirsiniz.

Eğer kızınız için bir genç odası tasarlıyorsanız pembe ya da mor ağırlıklı renkleri tercih ederek yumuşak bir genç odası tasarımı yapabilirsiniz. Mobilya seçiminizde ise kesinlikle fonksiyonel mobilyaları tercih edin. Odasında kullanacağınız aksesuarlar ise şık ve renkli olmalıdır. Bir genç odası dekorasyonu yaptığınızı asla unutmayın ve ona göre bir tasarım yapın. Cd ya da kitapları için şık dolaplar yaptırabilirsiniz.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.